Postele pre psa – sú naozaj potrebné?

Všetci chceme pre svojich maznáčikov len to najlepšie a to nielen čo sa zdravej stravy týka, ale aj množstva iných vecí. Napríklad posteľ. Človek, ktorý nemá doma psa si možno povie, že je to úplná zbytočnosť, no psíky tiež potrebujú svoje miesto, kde si budú môcť oddýchnuť a ktoré bude patriť len a len im. Psíky potrebujú byť určitú dobu počas dňa v kľude a mať pokoj od okolitých vnemov, pretože inak sú vo veľkom strese. Postele pre psa poskytujú súkromie, útočisko aj oddych a preto by svoju posteľ alebo teda pelech mal mať každý psík, rovnako ako aj vy máte svoju posteľ. Skôr než nejakú ale vyberiete, musíte zvážiť niekoľko faktorov, aby bol pelech maximálne pohodlný a spĺňal všetky požiadavky.

postele pre psa

Postele pre psa by mali byť maximálne pohodlné.

Ako vybrať postele pre psa?

Pri výbere psej postele by ste mali zohľadniť vek vášho psa, ako aj jeho veľkosť a zvyky. Do úvahy berte aj teplotu v miestnosti a miesto, kde bude psík spávať, no a v neposlednom rade aj dizajn pelechu, pretože určite chcete, aby zapadol do prostredia vášho interiéru. Postele pre psa by mali byť dostatočne veľké a pohodlné. Ak neviete určiť správnu veľkosť, platí pravidlo, že k spiacemu psíkovi treba prirátať z každej strany 10-15 cm – nesnažte sa kúpiť priveľký pelech, pretože psík sa tam stratí a bude mu chladno. V obchodoch nájdete postele pre psa v mnohých tvaroch a to oválny, okrúhly, štvorcový, obdĺžnikový alebo prevedenie s vyvýšenými bočnými stranami či dokonca celý krytý.

postele pre psa

Postele pre psa musia byť aj dostatočne veľké.

Postele pre psa a ideálne miesto pre ne

Okrem veľkosti postele pre psa je jedným z najdôležitejších faktorov jej umiestnenie. Kde je to správne miesto? Záleží na tom, či bude pelech v dome alebo vonku. Na terase či v záhrade by mala byť psia posteľ určite v bezvetrí, aby psík nebol vystavený prievanu, pričom ideálne prevedenie pelechu pre exteriér je s vyvýšenými bokmi. V dome sa vyhnite tomu, že posteľ pre psíka umiestnite do rušných miestností akými je napríklad obývačka či kuchyňa. Pes by si mal v pelechu predsa oddýchnuť, preto voľte radšej tichšie miestnosti ako spálňa, kde sa počas dňa nikto nezdržuje a počas noci vás bude mať psík vždy na očiach a nebude sa cítiť odstrčený.

Zanechať odpoveď