Potrebujete ascorutin?

ascorutin

Ascorutin tabletky

Ascorutin je liek zložený z rutosidu a kyseliny askorbovej. Využíva sa na liečbu zvýšenej lámavosti a priepustnosti krvných vlásočníc. To znamená na liečbu zvýšenej krvácavosti pri rôznych príčinách. Dôvodom, prečo môžete potrebovať umelo dodať ascorutin je najmä nedostatok kyseliny askorbovej, vitamínu C.

Máte aj inú možnosť

Pokiaľ sa nechcete „napchávať“ liekmi, stačí sa rozhliadnuť okolo seba a nájsť pomoc v prírode. Hovorí sa, že kto zje jabĺčko denne, nevidí doktora po celý rok. Jablká obsahujú mnoho výživných látok, medzi ktoré patrí aj rutín. Rutín je bioflavanoid, ktorý má silné antioxidačné účinky. A práve táto zložka tvorí 20% ascorutinu. Nájsť ho môžete aj vo figách a citrusoch, pohanke a tiež v zelenom a čiernom čaji.

ascorutin

Ascorutin lieči zápalové ochorenia čriev

Čo vlastne robí rutín?

Rutín obsahuje antioxidanty a tie ochraňujú imunitný systém tela. Zároveň odbúravajú voľné radikály, ktoré sa v tele hromadia z iných potravín. Tieto vlastnosti upútali výskumníkov natoľko, že sa začali zaoberať využitím rutínu pre jeho protizápalové vlastnosti. Na základe pokusov sa začal rutín odporúčať pri liečbe zápalových črevných ochorení. Pri týchto ochoreniach dochádza napríklad k praskaniu vredov a krvácavosti, ktorú vie rutín efektívne zmierniť alebo zastaviť.

Lieky so zložkou rutínu, ako ascorutin, sa tiež využívajú pri liečbe edému, čo je vlastne choroba, kedy si telo uskladňuje príliš veľa tekutín vo svojich tkanivách. Presvedčivé výsledky pri liečbe rutínom, dosiahli vedci aj pri prevencií vzniku krvných zrazenín, ktoré môžu byť smrteľné.

Na kŕčové žily a hemoroidy?

ascorutin

Ascorutin i na kŕčové žily

Chemické deriváty rutínu, ktoré sa v tejto forme bežne nevyskytujú, ponúkajú tiež viaceré výhody pre človeka. Derivát Oxerutis sa od roku 1960 v Európe používa na liečbu a prevenciu kŕčových žíl, rovnako ako na liečbu hemoroidov a vredov predkolenia. Pozitívne výsledky nastávajú vzhľadom nato, že vlastnosťou rutínu je posilňovať cievne steny.

Kŕčové žily vedia potrápiť aj tehotné ženy. Ascorutin alebo rutín v čistej forme z ovocia je úplne bezpečný aj pre tehotné a kojace ženy. Pri liečivách sa samozrejme treba poradiť s lekárom ohľadom dávkovania.

Zanechať odpoveď