Použite farby na betón a zrenovujte svoju garáž

farby na betón

Maľovanie podlahy – lacná a rýchla renovácia

Zdá sa vám vaša garáž príliš fádna? Otravuje vás už tá šedá betónová podlaha a chceli by ste to nejako zmeniť? Verte či neverte, riešenie je veľmi jednoduché a nevyžaduje si to žiadnu rozsiahlu a nákladnú rekonštrukciu. Stačí kúpiť vhodné farby na betón, pomôcky na maľovanie a nájsť si trochu času.

Maľovanie podláh celkom určite zvládnete aj sami, preto volanie profesionálnej firmy by bolo iba ďalším zbytočným výdavkom. Na túto prácu totiž nepotrebujete žiadne predošlé skúsenosti. Stačí vedieť narábať štetcom a maliarskym valčekom. Ak sa však predsa na túto prácu necítite alebo na ňu nemáte dosť času, pomoc nájdete napríklad TU.

Prečo maľovať garážové podlahy

  1. Udržiavanie čistoty v garáži

Určite ste si všimli, že vo vašej garáži je dosť prachu. Nachádza sa na aute, nábytku… Tento prach však nepochádza iba z cesty. Produkuje ho aj betónová podlaha, a to tak, že sa drví na mikroskopické čiastočky prachu. Pri otváraní dverí sa prach víri a usadzuje sa všade naokolo. Riešením tohto problému je práve nanesenie vhodnej farby na betón.

  1. Jednoduché upratovanie

Upratovanie takto natretých podláh je hračkou. Stačí vziať mop a pozmývať. Vďaka farbe na betón sa v garáži bude akumulovať menej prachu a budete v nej mať čistejšie.

  1. Čistý domov

Prach z podlahy sa lepí aj na podrážky topánok. Je preto veľmi jednoduché priniesť si ho aj domov. Ak podlahy namaľujete, vyriešite aj tento problém.

  1. Farby na betón chránia aj podlahy
farby na betón

Objavte výhody, ktoré prinášajú farby na betón

Farby na betón okrem spomenutého prinášajú aj iné výhody. Potiekol vám z auta olej, vyliali ste chemikálie vodu? Nevadí. Stačí vziať handru alebo špongiu a jednoducho to utrieť. Ak by ste si nevedeli vybrať z ponuky farieb na betón, tak vyskúšajte profesionálne farby San Marco.

  1. Viac svetla

Možno ste nevedeli, no holý betón zvykne absorbovať svetlo. Podlaha ošetrená farbami na betón naopak svetlo odráža, a preto je garáž svetlejšia. Šetríte tak aj na umelom osvetlení.

  1. Je to lacné
  2. Vyzerá to dobre

Pred nanesením farby na betón

Predtým než s celou parádou začnete, je nevyhnutné, aby ste si povrch dôsledne pripravili. Podlahu treba zbaviť prachu a všetkých nečistôt a pokiaľ chcete mať krásny hladký povrch, opraviť všetky škáry a pukliny. Táto práca nie je vôbec namáhavá a nebudete na ňu potrebovať viac než jeden víkend.

Zanechať odpoveď