Poznávacie zájazdy sú obľúbené nielen medzi mladými

Poznávacie zájazdy sú pre mnohých cestovateľov a dovolenkárov obľúbeným spôsobom, ako stráviť prázdniny či dovolenku príjemným a zároveň náučným poznávacím spôsobom. Mnohí sa na takúto akciu podrobne chystajú, naštudujú si množstvo informatívnych materiálov o oblasti, do ktorej sa chcú počas dovolenky pozrieť. Výber poznávacieho zájazdu je úplne individuálny. Záleží aj od toho, či cestujeme sami, vo dvojici alebo v menšej skupine ľudí s podobnými záujmami a zameraním. Dôležitý je hneď na začiatku prípravy poznávacieho zájazdu výber vhodnej cestovnej kancelárie. Buď takej, s ktorou sme už v minulosti cestovali, ale hlavne aby bola profesionálne schopná  uľahčiť nám zabezpečenia ubytovanie na trase zájazdu, stravovanie  a samozrejme aj pomôcť s dopravou a presunmi z miesta na miesto.

zájazdy

Cestujte s priateľmi

Poistenie na cestu

Mnohé poznávacie zájazdy sú úplne špecifické a tématicky úzko zamerané. Preto je dobré poistiť sa. Poradiť sa vopred,  dobrá a spoľahlivá cestovka ponúka taktiež sprostredkovanie úradných formalít a ďalších potrebných poistení. Je určite rozumné, nerozhodovať sa  len na základe konečnej ceny zájazdu, ale aj podľa v cene zahrnutých komplexných služieb. Treba si overiť, či vytipovaná cestovná kancelária je poistená proti úpadku, aby ste v prípade vážnych komplikácií a neuskutočnenia vašej dovolenky dostali aspoň späť svoje peniaze.

zájazdy

…alebo so štvornohým miláčikom

Poznávacie zájazdy sú pre všetky vekové kategórie

Možno, že to máte úplne ujasnené, kam sa chcete najbližšie pozrieť a pripravujete sa na to teoreticky už pomerne dlho. Iní ešte váhajú, vypytujú sa známych, surfujú na internete, listujú v katalógoch cestovných kancelárií ponúkajúcich tématicke zájazdy. Dôležité asi v tomto štádiu príprav je tiež uvedomiť si, že poznávacie zájazdy bývajú buď hviezdicové  alebo kruhové. Líšia sa v spôsobe poznávania danej oblasti. Môžete buď bývať na jednom mieste a vychádzať do okolia, prechádzať mestá a navštevovať pamiatky alebo sa  vždy k večeru ubytovať na inom mieste. Hviezdicové zájazdy sa hodia pre tých dovolenkárov, ktorí chcú dôkladnejšie spoznať menšie oblasti, zatiaľ čo tie kruhové umožňujú menej detailnejšie zoznámenia sa s väčším regiónom.

 

Zanechať odpoveď