Práca v Nemecku posunie váš život vpred

Či už plánujete nakopnúť svoju kariéru na vyššiu rýchlosť, alebo len hľadáte dobrodružstvo a skúsenosti v zahraničí, práca v Nemecku je ideálnou voľbou. Stačí len splniť niekoľko požiadaviek, aby ste mohli využívať všetky výhody, ktoré vám práca v Nemecku vie ponúknuť. Prirodzene, niektoré profesie vám zarobia viac ako iné a tá istá profesia vám môže priniesť vyšší príjem v inej časti krajiny. Takže si nezabudnite pozrieť aj hĺbkovú analýzu platov, ktorá sa zaoberá tým, ktoré odvetvia majú najväčší potenciál pre vaše konkrétne zručnosti. Pre úplnu istotu dobrého výberu odporúčame osloviť pracovné agentúry, ktoré majú s podobnou problematikou množstvo skúseností. 

práca v Nemecku
Práca v Nemecku vám prinesie veľa benefitov

Práca v Nemecku a jej výhody 

To, že svoju kariéru beriete vážne ešte neznamená, že nemôžete využívať výhody zamestnanca. V skutočnosti si Nemci berú najviac dní voľna zo všetkých európskych krajín. Aj voľno počas choroby je vaše plné právo ako nemeckého zamestnanca. Čo sa týka príjmu, v práci v Nemecku budete zarábať viac, ako je európsky priemer. S národným priemerným čistým príjmom okolo 2,456 eur mesačne budete môcť žiť celkom pohodlne a ešte niečo ušetriť. Nemecké zdanenie je relatívne vysoké, výsledkom je však stále vysoký priemerný príjem s modernou infraštruktúrou, prvotriednym systémom zdravotnej starostlivosti, ako aj vysokoškolským vzdelávaním, ktoré je takmer zadarmo pre každého.  

práca v Nemecku
Odborná práca v Nemecku je hodnotená niekoľko-násobne vyššie ako u nás

Zabezpečte si vysoký dôchodok a podporu 

Keď dovŕšite 65 rokov, máte možnosť odísť do dôchodku, kde budete dostávať až 67 % hrubej mzdy, ktorú ste mali pred odchodom do dôchodku. Nebojte sa, aj keď sa časom presťahujete do inej krajiny, stále budete mať nárok na dôchodok, ktorý ste si vybudovali počas rokov v Nemecku. Kým pracujete, prispievate do fondu nezamestnanosti. Tento fond vám umožňuje, pokiaľ ste stratili prácu, zaregistrovať sa na nemeckom úrade práce, aby ste dostali percento zo mzdy, ktorú ste mali vo svojom poslednom zamestnaní. Koľko a ako dlho príspevok dostávate, závisí od vášho veku a od toho, ako dlho pracujete. Na tento príspevok máte nárok, ak ste do tohto fondu prispievali aspoň 12 mesiacov za posledné 2 roky. 

Zanechať odpoveď