Pre aké výhody sa oplatí mať led denné svietenie?

Nástupom povinnosti celodenného svietenia sa rozšírila aj ponuka vhodných svietidiel. Prečo sa čoraz populárnejším stáva led denné svietenie? Môžete si ho jednoducho dopriať, aj keď máte starší typ automobilu. Led denné svietenie dá ľahko domontovať a zvládnete to aj sami! To je len takou bonusovou výhodou.

led denné svietenie

LED denné svietenie je úspornejšie.

Aká je úspora, viditeľnosť a životnosť pri tomto type osvetlenia?  

Led denné svietenie sa spravidla vyznačuje úspornými diódami s bielym osvetlením. Teplota svetla sa pohybuje približne v intervale do 6000 K. Takáto úroveň osvetlenia je vhodná nielen pre led denné svietenie, ale aj na EVČ alebo v interiéri vozidla. Denné led svietenie musí byť homologizované a označené skratkou RL (running lights). Je šetrné vzhľadom na zaťaženosť autobatérie a alternátora. To má vplyv aj na nižšiu spotrebu energie. Výsledkom namontovaného led denného svietenia sú potom menšie výdavky na palivo. Moderné a ekonomické riešenia možno neprinesú okamžitú úsporu, ale pri ich dlhej životnosti a vašich každodenných “výjazdoch“ sa naozaj oplatí mať denné led svietenie.

led denné svietenie

LED denné svietenie sa oplatí.

Zapnúť led denné svietenie určite nezabudnete! Sú vybavené pokrokovou technikou, ktorá na to “dohliada“

Ak si zakúpite led denné svietenie od seriózneho predajcu automobilového príslušenstva, vo výbave určite nájdete relé súčiastku. To zabezpečí, že svietenie sa po naštartovaní vozidla automaticky zapne. Po správnej montáži si tak ušetríte ďalšie peniaze na náklady pre výmenu klasických halogénových žiaroviek. Veď koľkokrát počas dňa vodiči zabúdajú zapnúť svetlá? A práve tieto menšie výhody podnecujú užívateľov, aby investovali do pokrokovejšieho typu svietenia. V podstate do takého, ktoré “myslí aj za nás“. Je ním aj led denné svietenie, pričom dokáže vylepšiť celkový dizajn automobilu. Vrásky na čele robí vodičom aj dodatočné namontovanie modelov pre denné led svietenie. Nejde vôbec o žiadnu zmenu v technických údajoch. Nebudete musieť teda nikam chodiť ani pre zmenu zápisu v TP. Toľko výhod v jednom modeli led denného svietenia, až sa oplatí doň okamžite investovať!

Zanechať odpoveď