Prečo používať práve led svetlá na auto?

Osvetlenie na aute je jedným z najdôležitejších bezpečnostných prvkov. Preto je na mieste venovať sa kvalitnejšej, úspornejšej a trvácnejšej výbave. Jednou z takých sú led svetlá na auto. Aj vy ste sa doposiaľ držali tradičných halogénok, pretože ste ani inú možnosť nemali? Bol to jediný a na tie pomery aj najspoľahlivejší zdroj osvetlenia. Dnes je tomu inak, a preto si posvietime na moderné led svetlá na auto 

LED svetlá na auto
LED svetlá na auto 60LED 240×74 180W

Aké výhody na cestách poskytujú led svetlá na auto?  

Pri premenlivom počasí azda najviac oceníme ich jasné biele svetlo, ktoré vydrží tisícky hodín. Ledky vyžarujú studeným až teplým (bielym) svetlom pri teplote 6000 – 6500 K. Odporúčaný uhol svietenia je 120°, pričom kontrolujeme záruku a certifikát výrobku. Spotreba energií a paliva je oproti iným zdrojom osvetlenia nízka, čomu sa potešia pravidelní, ale aj „sviatoční“ šoféri.  

Led svetlá na auto poskytujú „neprekonateľnú“ výdrž, čo sa týka teplotných zmien, vibrácií a mechanického poškodenia. Výhody prináša ich automatické rozsvietenie rovnomerne rozptýleného svetla. Ak ste ešte stále na pochybách, vedzte, že led svetlám na auto nehrozí ani rýchle prehriatie. Užívatelia zostávajú ale znepokojení pre vyššiu cenu a možno aj pre slabú informovanosť či zručnosť pri montáži. 

Nové autá už síce disponujú novým led denným osvetlením, no o správnej údržbe a výmene sa určite informujte u svojho predajcu. Led svetlá na auto pridávajú vozidlám na hodnote, vylepšujú ich dizajn. Ani montáž nie je náročná, podľa priloženého návodu ju zvládne každý zručný majster.  

LED svetlá na auto
Zadné kombinované LED svetlá na auto (pravé) – RCL-04-R

Kde majú led svetlá na auto svoje uplatnenie?  

Viete, že led svetlá na auto môžete mať ihneď objednané, aj keď sú pre vás španielskou dedinou? Mnohé eshopy totiž využívajú inteligentný systém na zadávanie parametrov vozidla a vyhľadania najvhodnejšieho typu žiaroviek. Led svetlá môžu zastupovať funkciu denného svietenia, ŠPZ alebo svietenia v interiéri.   

Zanechať odpoveď