Pred kúpou poschodovej postele myslite na toto…

poschodové postele

Poschodové postele sú ideálnym riešením v domácnosti s viacerými deťmi

Každá poschodová posteľ by mala mať priamo v návode uvedené, že je určená pre deti od šiestich rokov. Väčšina úrazov, ktorá predovšetkým pri páde z týchto postelí vzniká, sa stane deťom vo veku tri až štyri roky.

Nielen táto informácia však na väčšine vysokých postelí určených pre spanie detí chýba. Bezpečnosť nábytku a teda aj poschodových postelí vraj nepodlieha špeciálnym schvaľovaciemu riadením. Musí však vyhovovať daným normám.

Pred nákupom si ju radšej vyskúšajte

Čo by ste teda mali vziať do úvahy ako rodič, ktorý sa chystá zariadiť svojmu dieťaťu bezpečné miesto na spanie? Základnou požiadavkou je dostatočná stabilita konštrukcie. Musí znášať a vydržať detské hry bez hrozby, že sa prevrhne celá alebo že sa horná časť poschodovej postele oddelí.

poschodová posteľ

Ideálne je, keď je dizajn prispôsobený detským hrám

Akýkoľvek materiál poschodovej postele by mal byť kvalitne spracovaný. V jednotlivých posteliach by mala byť jasná značka určujúca maximálnu výšku matraca. Ak táto značka na výrobku nie je, potom my ako kupujúci nemusíme mať istotu o kvalite výrobku. Príliš vysoký matrac totiž obmedzuje účinnosť zábran proti pádu.

Stabilita postele

Musíme si pred kúpou byť dostatočne istí, že sa posteľ neprevráti. Deti sa zvyknú zavesiť rukami za zábranu.

Je posteľ dostatočne stabilná ak sa na nej bude niekedy naše dieťa hojdať? A čo charakter rebríka? Má dostatočne široké a pevné priečky, alebo sa v ňom noha môže ľahko zakliesniť a hrozí, že naše dieťa z rebríka skĺzne na zem? Je jasné, že takýchto a podobných otázok súvisiacich z bezpečnosťou je mnoho. Na záver tejto stručnej úvahy snáď ešte niekoľko poznámok:

poschodové postele

Poschodové postele môžu tiež šetriť kopec priestoru v miestnosti

– konštrukcia postele musí byť veľmi stabilná, aby sa pri hre detí neprevrátila; pevné a odolné má byť aj spojenie medzi hornou a dolnou posteľou, pokiaľ poschodová posteľ nie je vyrobená z jedného kusu,

– dokonalé zaoblenie rohov a ďalších vyčnievajúcich častí je nutnosťou,

– posteľ má byť vybavená štyrmi zábranami proti pádu, ktoré sa nedajú náhodne uvoľniť; prerušenie zábran pre rebrík nesmie byť širšie než 40 cm; zábrany proti pádu sa pod tlakom nesmú prehýbať,

– zábrany musia dostatočne presahovať plochu na ležanie hornej postele; najvyššia úroveň, kam môže dosiahnuť matrac v hornej časti poschodovej postele, by mala byť zreteľne vyznačená.

Zanechať odpoveď