Pri zariaďovaní kuchyne všetko dôkladne zvážte a naplánujte

kuchyne

Moderné kuchyne si vyžadujú precízne plánovanie

Pri plánovaní novej kuchyne je toho neskutočne veľa, na čo je potrebné myslieť a ešte viacej je toho, na čo rozhodne nesmiete zabudnúť. Preto skôr, ako sa definitívne rozhodnete, dôkladne si prelistujte katalógy, prečítajte si zaujímavé rady a postrehy, zvážte všetky možnosti a riešenia a poraďte sa priamo s odborníkmi v kuchynských štúdiách, pretože kuchyne sú miestom plným prekvapení a vytvoriť naozaj dokonalú kuchyňu je niekedy hotová veda. Funkčnosť a dokonalá organizácia predstavujú základ ideálnej kuchyne. Je preto potrebné zvážiť to, ako často a v akých množstvách varíte a urobiť si odhad, koľko miesta budete potrebovať pre uskladnenie potravín aj kuchynského náradia.

Merajte, plánujte a vyberajte…

Merajte, merajte a ešte raz merajte! Výšku stien aj vzdialenosť medzi nimi, umiestnenie okien, dverí, zaznačte si umiestnenie odtoku, vody, plynu, elektriky či radiátora. Rozhodnite sa, na ktorú stenu bude najlepšie umiestniť kuchynskú linku aj to, aký tvar by mala mať (napr. tvar písmena L či U).

Nezabúdajte logicky usporiadať všetky časti kuchyne od chladenia a skladovania cez prípravnú časť až po umývanie či odpad tak, aby vám to vyhovovalo (napr. pri pravákoch sa postupuje zľava doprava). Dobre zvážte aj presný počet a umiestnenie spotrebičov, ktoré budete potrebovať a ich prípadné zabudovanie do kuchynskej linky.

Pri výbere materiálu nábytku sa rozhodujte nielen podľa vzhľadu, ale aj podľa celkovej kvality a odolnosti materiálu zvládať vyššiu záťaž, ktorú každá činnosť v kuchyni prináša a taktiež aj možnosti údržby, teda či je nábytok dobre umývateľný.

kuchyne

Pri zariaďovaní kuchyne myslite aj na bezpečnosť svojich detí

Aj pre kuchyne platí, že bezpečnosť je nadovšetko

Pre deti sú kuchyne veľkým lákadlom, kde majú stále čo objavovať, ale zároveň sú aj miestom, kde im hrozí množstvo úrazov, preto využite všetky možnosti, ako ich ochrániť pred nebezpečenstvom (napr. opatrite sporák bezpečnostným krytom a rovnako aj dvierka či zásuvky zabezpečte dostupnými poistkami). Tablety do umývačky riadu či rôzne čistiace prostriedky uložte čo najvyššie a uzavrite do priestoru opatreného poistkou.

Zanechať odpoveď