Ako vybrať prvé topánky pre vaše dieťa?

Začalo vaše bábätko robiť prvé nesmelé kroky vo vašom byte? Potom prichádza táto otázka: ako vybrať prvé topánky či capačky? Môžeme vás upokojiť ešte zatiaľ kým sú to prvé kroky po byte, tak vašej ratolesti budú stačiť ponožky s protišmykovou podrážkou. Ak už to je prvý mesiac chodenia (plazenia sa) tak prichádza ten moment, kedy by ste mali intenzívne riešiť prvé topánky pre vaše dieťa.

prvé topánky

Po prvom mesiaci chodenia – plazenia by ste mali zvážiť prvé topánky v živote vášho dieťaťa.

Výber prvých topánok

Toto obdobie býva jedno z mnohých najkrajších v živote rodičov a ich potomkov. Deti sa pomaly, ale isto, začínajú a chcú podobať na rodičov, preto vymieňajú plazenie sa za chodenie po dvoch až štyroch končatinách, podľa toho ako im to ide. Prvá obuv v tomto období je veľmi dôležitá. Ako prvé odporúčam si zmerať nohu vášho malého človiečika a to pomocou makety (stačí aj pevnejšia krabica z ktorej vyrežete kus) na túto maketu si obkreslíte nohu vašej ratolesti. S takouto maketou a vašim bábom hurá na nákupy. Maketa vám poslúži ako skúška topánok, predsa len nasadiť a vyskúšať 6 párov topánok nemusí byť prijemné pre malého/ú.  Ak prejde týmto testom veľkosť a aj šírka, až potom odporúčam skúšanie topánočiek.

prvé topánky

Prvé topánky pre vaše dieťa by mali byť ľahké a ohybné v oblasti prstových kĺbov.

Aké by mali byť prvé topánky pre toho najdôležitejšieho/iu?

Topánky by mali byť ľahké a ohybné v oblasti prstových kĺbov. Toto sa dá vyskúšať tak, že viete ohnúť špičku až k priehlavku. Topánočky by mali byť z kvalitného materiálu ako je koža či goretex, ktorý je priedušný a mäkký. Toto sa dá rozpoznať veľmi ľahko, a to tým, že keď vaše dieťa dvihne prvé prstíky na nohe, tak by ste ich mali v topánočke uvidieť. Topánky by mali byť členkové, ktoré majú pevnú pätu a okrúhlu špičku. Posledná rada znie skontrolovať nožičku po vyskúšaní, či prvom chodení, či po vyzutí obuvi neostávajú otlaky, alebo iné prejavy. Ak nie, tak ste šťastné a dobre ste nakúpili.

Zanechať odpoveď