Ratanový nábytok do interiéru aj záhrady

Ratanový nábytok patrí medzi najobľúbenejšie druhy nábytku a to aj preto, že je vhodný nielen do interiéru, ale aj do exteriéru. Je neskutočne pevný, odolný a pôsobí elegantne a nadčasovo. Vyzerá skvelo v obývačke, zimnej záhrade, na terase či v záhrade – jednoducho ho môžete dať kdekoľvek to uznáte za vhodné. Ratanový nábytok zútulní akúkoľvek miestnosť a dodá vášmu domu punc jedinečnosti, nehovoriac o tom, že ratan patrí medzi najodolnejšie materiály, vďaka čomu vám nábytok z neho vydrží dlhé roky v perfektnom stave. Ratan je podobne ako drevo prírodný materiál, no jeho veľkou výhodou je, že vyžaduje minimálnu starostlivosť – čo sa o dreve povedať nedá.

Čo je ratan?

Ratan je často zamieňaný s bambusom a aj keď sú si tieto rastliny veľmi podobné, každá má iné vlastnosti. Ratan je masívna drevina, ktorá sa vďaka svojej pružnosti dá ohýbať. Neopracovaný, nelúpaný ratan sa využíva najmä pri záhradnom nábytku, keďže pevná kôra ho dokonale chráni pred vrtochmi počasia. Do interiéru sa ratan väčšinou lúpe. Veľkou výhodou ratanu je jeho variabilnosť – naparovaním je možné ho ohýbať do akýchkoľvek tvarov, po ochladení stvrdne, spevní sa a do pôvodného stavu sa už nevráti. Ratan sa pestuje v tropických oblastiach Ázie, Indonézie, ale aj Malajzie. Ratanový nábytok je skvelou voľbou, ktorú určite neoľutujete, no mali by ste rátať s tým, že nepatrí k tým najlacnejším.

ratanový nábytok

Ratanový nábytok je retro a moderný zároveň – skvele sa hodí do každého interiéru.

Umelý ratanový nábytok

Ratanový nábytok je odolný a ľahký, no kvôli vyššej obstarávacej cene ľudia častokrát hľadajú alternatívu. Krok vedľa neurobíte, ak si zadovážite nábytok z umelého ratanu, ktorý sa stal za posledné roky doslova senzáciou. Je cenovo dostupnejší, nesmierne odolný, stabilný a vyžaduje takmer nulovú starostlivosť, čo určite každý ocení. Pokiaľ zvolíte nábytok s hliníkovou konštrukciou, ratanový nábytok bude ľahký a jeho premiestňovanie hravo zvládne aj útla žena. No najväčšou výhodou je jeho stálofarebnosť, vďaka čomu sa ani po dlhých rokoch nemusíte báť, že stratí svoju peknú farbu.

ratanový nábytok

Ratanový nábytok sa dá využiť aj v exteriéroch.

Zanechať odpoveď