Recenzia satelitného prijímača Openbox S2 mini HD

openbox s2 mini hd

Openbox S2 Mini HD

Mnohí sa pri kúpe satelitného prijímača nevedia rozhodnúť, či zvoliť lacnejší, menší alebo s „lepšou“, známejšou značkou… Preto si čítajú recenzie od ľudí, ktorí už nejakú skúsenosť s daným produktom majú. Ja vám dnes opíšem Openbox S2 mini HD, ktorý som odskúšala.

Openbox S2 mini HD

Openbox S2 mini HD je výrobok ukrajinskej firmy, ktorá je na trhu už od roku 1998 a je známa svojimi kvalitnými produktami. Výnimkou nie je ani Openbox S2 mini HD, ktorý je jedno-tunerový, digitálny satelitný prijímač s full HD (teda obraz s vysokým rozlíšením) a ponúka možnosť nahrávania a prehrávania rôznych multimediálnych súborov.

Obsah balenia

V balení nájdete samotný prijímač Openbox S2 mini HD (rozmermi malý, zmestí sa vám na akýkoľvek malý stolík), diaľkové ovládanie, návod na obsluhu, jeden HDMI kábel a dve batérie do diaľkového ovládača.

openbox s2 mini hd

Openbox S2 s ovládačom

Na prednom paneli klasicky nájdete tlačidlo na zapnutie a vypnutie prijímača – Power, tlačidlo na prepínanie TV kanálov, tlačidlo na zvýšenie a zníženie hlasitosti, jednu zelenú LED diódu (označuje pracovný stav prijímača),jednu červenú LED diódu (označujúcu nahrávanie alebo stand-by režim), a štvormiestny digitálny displej, na ktorom sa zobrazuje číslo zvoleného TV programu alebo v stand-by režime čas. Čas je samozrejme potrebné nastaviť. Na displeji sa môže zobrazovať nápis „File“ a to vtedy, ak prehrávate médiá z pripojeného USB disku. Na Externý USB disk môžete tiež nahrávať akýkoľvek program z TV.

Na zadnom paneli nájdete klasické výstupy a vstupy – LNB out, LNB in, SCART, RS 232, HDMI, LAN, SPDIF, USB 2.0, sieťový vypínač a sieťový kábel.

Kvalita, funkcie

Openbox S2 mini HD je určený pre príjem HD a SD satelitných TV programov, ponúka možnosť nastavenia obrazového rozlíšenia až do 1080p/60Hz. Preto je kvalita obrazu vynikajúca a ľahko sa dá prirovnať obrazu z prijímačov strednej triedy. Prepínanie programov ako aj pohyb v menu je štandardné až rýchle. Openbox S2 mini HD je možné pripojiť ku LCD alebo plazma TV s HDMI káblom alebo pomocou SCART ak máte starší televízor.

openbox s2 mini hd

Pre každého kto rád sleduje filmy

V čítačke (nájdete ju po odklopení prednej časti) dekódovacích kariet som odskúšala Skylink ICE, Skylink IRDETO a Freesat a všetky fungovali bez problémov. Nastavenia sú jednoduché a rýchle. Openbox S2 mini HD ponúka aj funkciu EPG – elektronický programový sprievodca – môžete si pozrieť TV program aj niekoľko dní dopredu.

Zhrnutie

Vo svojej cenovej a kvalitatívnej kategórii patrí medzi najlepšie. Odporučila by som Openbox S2 mini HD každému, kto si rád pozrie dobrý program v TV a ľuďom, ktorí hľadajú kvalitný výrobok na bežné používanie a za prijateľnú cenu.

Zanechať odpoveď