Reflexné luky, z ktorých si vystrelí ktokoľvek

Klasické reflexné luky sú známe každému už od detstva. Mnohí sa už ako malí chlapci pokúšajú vyrobiť si ich na kolene a triafať jednoduchými šípmi do terča zaveseného niekde v záhrade na strome. Iná vec je nádherný luk vyrobený profesionálne z kvalitného dreva a overenými technologickým postupmi. Aj takéto luky sú dnes dostupné pre každého. Ich ponuka na trhu je skutočne pestrá.

luky

Reflexné luky zakúpite v mnohých podobách i cenových reláciách.

Nie všetky luky sú univerzálne

Ponuka reflexných lukov je široká, ale nie každý luk je vhodný na všetky druhy lukostreľby. Je potrebné správne zvoliť nielen silu luku a jeho dĺžku, ale aj tvar a použitý materiál. Svoju úlohu určite zohráva aj cena a vzhľad. Každý, kto vážne uvažuje o zaobstaraní si luku, by si mohol položiť niekoľko otázok, na ktoré by bolo potrebné  v procese rozhodovania sa nájsť odpovede. Napríklad aj kto bude luk pravidelne a ako často používať a venovať sa jeho údržbe.

Pôžitok zo streľby

S tým, ako luk vyzerá, stúpa u väčšiny ľudí aj pôžitok zo streľby. Je to rovnaké ako pri oblečení. Prečo toľko ľudí dbá na to, aby chodili dobre oblečení? Cítia sa dobre, majú dobrý pocit a s lukmi je to obdobné. Základom mnohých lukov (okrem kladkových) je drevo a je škoda neukázať jeho šarm a eleganciu. Pri výbere luku je dôležitých niekoľko otázok. Prvou z nich je dĺžka natiahnutia. Podľa tej môžeme luky v princípe rozdeliť do dvoch základných skupín, a to luky pre dospelých a pre deti.

luky

Kladkové luky sa od reflexných líšia nielen tvarom, ale i vlastnosťami.

Univerzálne rodinné luky

Akýkoľvek luk by nemal byť prepínaný, teda naťahovaný na väčší náťah, než na aký bol určený. V opačnom prípade, teda keď niekto s krátkou rukou naťahuje dlhý luk, je situácia oveľa lepšia. Luk sa neničí, ani nehrozí jeho zlomeniu. Nadbytočná dĺžka luku má iba vplyv na presnosť streľby. Obľúbený je univerzálny rodinný luk, pretože aj najmenší strelci s nim môžu bez ťažkostí strieľať.

Zanechať odpoveď