Rekonštrukcia bytového jadra – na čo si dávať pozor?

rekonštrukcia bytového jadra

Aby vaša rekonštrukcia bytového jadra prebiehala čo najjednoduchšie…

Rekonštrukcia bytového jadra je náročná na čas, peniaze a určite potrápi aj vašu trpezlivosť. Treba sa na ňu dôkladne pripraviť vopred, aby ste znížili množstvo potenciálnych rizík na minimum. Pokiaľ budete vedieť, do čoho sa púšťate, vaša rekonštrukcia bytového jadra môže trvať aj kratšie ako mesiac. Na čo si dávať pozor a ako sa vopred pripraviť? O tom si môžete prečítať v našom dnešnom blogu.

Začnite s nápadmi, ako by vaša rekonštrukcia bytového jadra mala vyzerať

Do rekonštrukcie sa väčšinou púšťame s počiatočným nadšením a zvedavosťou, ako bude náš nový domov vyzerať. Je jedno, či ide o byt, ktorý ste si len teraz kúpili a chcete si ho prerobiť podľa svojich predstáv alebo či ide o byt, v ktorom už nejaký čas bývate a rekonštrukcia bytového jadra je už nevyhnutná. Práve toto nadšenie by ste mohli využiť na to, aby ste na začiatok nazbierali dostatočné množstvo inšpirácií a nápadov, z ktorých budete neskôr čerpať. Množstvo ich nájdete na internete, v časopisoch, ale aj pri prechádzaní uličkami v obchodoch. Ak sa vám niečo zapáči, neváhajte, vytiahnite svoj mobilný telefón a odfoťte si to – neskôr z takýchto fotografií určite budete čerpať.

Pohľadajte svoj pôdorys alebo si urobte vlastný a navrhujte

Druhým krokom, ktorým je rekonštrukcia bytového jadra sprevádzaná, je návrh. Budete potrebovať buď pôdorys svojho bytu alebo meter a pravítko, aby ste si ho mohli zmerať a zakresliť. Takýchto čistých návrhov so zapísanými rozmermi a zakreslenými oknami, dverami či vodovodnými prípojkami si urobte hneď niekoľko. Do nich si totižto budete zakresľovať všetky zmeny, ktoré vám napadnú a v nich budete skúšať tie najvhodnejšie alternatívy pre váš byt. Pokiaľ sa bojíte toho, ako by rekonštrukcia bytového jadra vyzerala, ak by ste sa do nej pustili takto svojpomocne, potom sa obráťte na pomoc od skúseného bytového architekta, dizajnéra či interiérové štúdio.

Oboznámte s rekonštrukciou bytu stavebný úrad a/alebo susedov

rekonštrukcia bytového jadra

Čo urobiť predtým, než sa pustíte do rekonštrukcie bytového jadra?

Pozor by ste si mali dať predovšetkým na to, aby ste nezabudli, že každá rekonštrukcia bytového jadra by mala byť ohlásená na stavebnom úrade. Výnimkou sú prípady, keď nemáte v pláne zasahovať do priečok v byte a chcete teda robiť len menšie úpravy. Aj vtedy však nezabúdajte na to, že ohlásiť by ste to mali minimálne vašim susedom a to oznamom vyveseným na viditeľnom mieste pre všetkých.

Zanechať odpoveď