Rekonštrukcia bytu – minimalizmus a hra svetla

Ako to dopadne, keď sa rekonštrukcia bytu odohráva pod dohľadom skúseného bytového dizajnéra s dlhoročnými skúsenosťami? Presne tak, ako dopadla rekonštrukcia tohto typického bratislavského bytu v pôvodnom stave. Základné požiadavky jeho majiteľa boli pohodlný minimalizmus a dostatok úložných priestorov. Či rekonštrukcia bytu splnila tento účel, posúďte sami.

Základom je zjednotenie priestoru

Pre dosiahnutie minimalistického bytového dizajnu bola rekonštrukcia bytu sústredená hlavne na zjednotenie priestoru. Preto priečka, ktorá predtým oddeľovala kuchyňu od obývačky bola zrušená a vznikol tak oveľa väčší a hlavne príjemnejší priestor. Pre ešte lepší dojem zjednotenia boli v rôznych miestnostiach bytu použité rovnaké farby a materiály. Napr. rovnaký sivý obklad bol použitý v obývacej izbe, v kuchyni, v kúpeľni aj spálni, takisto ako aj rovnaký nábytok v lesklej bielej farbe či rovnaké čalúnenie na pohovke v obývačke aj na manželskej posteli v spálni.

rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcia bytu mala za úlohu v prvom rade zjednotiť priestory bytu

Rekonštrukcia bytu s ohľadom na útulnosť

Máte pocit, že takáto kombinácia bielej a sivej farby by mohla pôsobiť v byte chladným dojmom? Práve preto pri rekonštrukcii bytu bytový dizajnér navrhol, aby podlaha a niektoré komponenty v domácnosti (stoličky, konferenčný stolík) boli vyrobené z prírodného materiálu – dreva. K zútulneniu takisto prispela stena v obývacej izbe (ktorá je zároveň aj zrejme najvýraznejšou časťou bytu). Tú totižto oživili živé rastlinami v jej hornej časti spolu s RGB LED náladovým osvetlením.

Ak chcete vytvoriť takúto stenu so živými rastlinami aj u vás doma, určite sa nemáte čoho báť. Okrem klasického hnojenia a polievania si nevyžadujú žiadnu extra starostlivosť. Ich bezproblémový rast zabezpečujú tzv. hydroponické vložky a ich umiestnenie v blízkosti okien.

rekonštrukcia bytu

Podobnú stenu so živými rastlinami a LED osvetlením si môžete vytvoriť aj u vás doma

Pohľad do modernej kuchyne

Rekonštrukcia bytu využila LED osvetlenie aj v kuchyni. Tu zameriame pozornosť na dve veci. Prvou sú kuchynské skrinky, ktoré sú zavesené na stene tak, aby pod nimi vznikol prázdny priestor. To je spôsob, ako opticky pridať na veľkosti vašej kuchyne, aby ste sa v nej necítili stiesnene. Takisto zaujímavým aspektom sú dvere, ktoré vedú z kuchyne do vedľajšej miestnosti – tie sú vyrobené na zákazku, aby ladili s kuchynskou linkou.

rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcia bytu neobišla ani kuchyňu

Kúpeľňa aj spálňa boli následne už iba doladené v zmysle moderného minimalizmu, ktorý sa osvedčil v dvoch najdôležitejších miestnostiach bytu – v obývačke a kuchyni.

rekonštrukcia bytu

Kúpeľňa riešená tiež v duchu minimalizmu

Zanechať odpoveď