Ako fungujú RFID blokujúce peňaženky?

Každý deň sa dostávame do tesnej blízkosti s inými neznámymi ľuďmi. V dopravných prostriedkoch, v obchodoch, reštauráciách, na letisku či v čakárni na zubné ošetrenie. Tých situácii je veľa, pri ktorých môžeme byť vystavený útokom profesionálne vycvičených zlodejov osobných údajov. Údaje, ktoré ukrývajú naše peňaženky. Kreditné aj iné karty majú zabudované tzv. RFID čipy. Mnohé krajiny vydávajú cestovné pasy vydané s čipom RFID. Karty mnohých obchodných reťazcov majú RFID čipy. Naši psí miláčikovia majú ich tiež implantované.

peňaženky

RFID peňaženky vyzerajú takto.

Peňaženky plné kreditiek

Čipy RFID pracujú s využitím rádiových vĺn na komunikáciu. Objekt, napríklad kreditná karta, obsahuje značku RFID s informáciami a RFID čítačka používa rádiové vlny na čítanie informácií z tejto značky. Kľúčom je, že RFID čipy majú malé elektromagnetické polia, čo umožňuje čítať bez toho, aby museli „iniciovať“ komunikáciu. Čítačka RFID musí byť dostatočne blízko, aby sa dostala do poľa. Preto teoreticky môže niekto skenovať vašu kartu cez vrecko. Stojac či sediac vo vašej tesnej blízkosti.

Čo je to technológia RFID?

Radio Frequency Identification je moderná technológia identifikácie objektov pomocou rádiofrekvenčných vĺn. Tento systém je možné úspešne nasadiť v mnohých odvetviach a oblastiach, kde je kladený dôraz na čo najrýchlejšie a presné spracovanie informácií a okamžitý prenos týchto načítaných dát. Informácie sú v elektronickej podobe ukladané do malých čipov-tagov. Z nich je možné následne načítať a opakovane prepisovať pomocou rádiových vĺn. Súčasná čítacie zariadenie dokážu naraz načítať až niekoľko sto tagov za minútu. Využíva sa to v mnohých odvetviach a využívajú to aj zlodeji dát.

peňaženky

RFID peňaženky chránia peniaze.

Čo je blokovanie RFID?

Skladá sa z blokovania zariadení na čítanie elektronických kariet od prístupu k našim informáciám. Existuje veľa výrobcoch, ktorí vyrábajú RFID peňaženky, vreckové obaly na osobné dokumenty a cestovné pasy. Ako funguje blokátor peňaženky RFID? Zabezpečí to certifikovaný materiál, ktorý je vkladaný do peňaženky ako podšívka. Má zabudované prvky elektromagnetických vĺn, ktoré efektívne zablokujú čítacie zariadenia.

Zanechať odpoveď