Rohová skriňa sa hodí do menších priestorov

Uvažujete o tom, že by ste si radi zaobstarali vstavané skrine do spálne, ale obávate sa, že to bude v atypicky riešenej miestnosti určitý problém a priestrannejšia skriňa sa do nej ani nezmestí? Aj pre tie najnetradičnejšie priestory možno pomocou vstavaných skríň na mieru nájsť vhodné riešenie. Ak je vaša spálňa naozaj malá, alebo nemá ani jednu celistvú stenu bez okien či dverí, sú pre vás vhodné rohové vstavané skrine. Tie urobia prednosť aj z ťažko dostupných kútov, ktoré premenia v dômyselný a praktický úložný priestor.

rohová skriňa

Rohová skriňa – skvele využitý priestor aj v malých miestnosťach

Rohové skrine na mieru aj do podkrovia

Pre skosené steny, znížené stropy a podkrovné miestnosti je optimálne zvoliť vstavané skrine na mieru. O možnostiach prispôsobenia skríň atypickým tvarom nemusíte ani chvíľu pochybovať. Mnohé stolárstva vyrobia aj vstavané skrine pod schodmi, poličky a skrinky do rôznych kútov, takže sa takto dá využiť naozaj akýkoľvek priestor. Každá domácnosť, či už je veľká alebo malá, sa každodenne potýka so všadeprítomným problémom v podobe nedostatku úložného priestoru. Ten je obzvlášť citeľný v menších bytoch, podkrovných bytoch a priestoroch, ktoré majú atypicky riešený tvar. V takom prípade vám výrazne pomôže vhodne zvolená vstavaná rohová skriňa na mieru.

rohová skriňa

Rohové skrine sú skvelé aj v kuchyni

Rohové skrine do kuchyne, kúpeľne aj spálne

Prečo práve rohová skriňa? Pretože je to jediný typ, ktorý dokáže efektívne využiť rohy a kúty miestností do posledného kúska. A následne vám ponúkne nielen úhľadný vzhľad, ale aj potrebný úložný priestor. Najčastejším príkladom sú rohové skrine do kuchyne, ktoré nájdete vo väčšine novších domácností, ale obľúbené sú aj rohové skrine do spálne či do kúpeľne, kde býva o priestor núdza. Máte pocit, že máte k dispozícií tak málo priestoru, alebo že je váš domov tak atypicky tvarovaný, že ani rohová skriňa nemá šancu? Nebojte sa opýtať odborníkov, ktorí vám radi pomôžu nájsť riešenie aj tam, kde sa to na prvý pohľad zdá ako neriešiteľné miesto na umiestnenie rohovej skrine.

 

Zanechať odpoveď