Seychely – dovolenka na rajských ostrovoch

Seychely ponúkajú tri hlavné tipy dovolenky: medové týždne, rodinnú dovolenku, luxusný „útek z reality“. Keďže sa nachádzajú uprostred Indického oceána a blízko rovníka, Seychely nepotrebujú žiadne prikrášľovanie a retušovanie v katalógoch cestovných kancelárií. Sú presne také krásne obrázkové ako máte možnosť zazrieť v reklamách.

Seychely

Kľud, pokoj, ale aj zaujímavosti môžete na Seychelách vidieť.

O ostrovoch

Matka príroda bola veľmi veľkorysá k týmto 115 ostrovom, ktoré tvoria Seychely. Nepochybne sú pláže a rôzne odtiene modrej najväčšou atrakciou. Na túto dovolenku vám postačia plavky (prípadne nejaké voľné tričko). Ani obuv tam nebudete potrebovať. Dokonalé počasie 365 dní v roku a jedinou starosťou – čo nové ochutnáte dnes – zaručujú to, že sa dokonale nadýchate tepla, pohody a relaxu. Výber vašej obľúbenej pláže bude ako snaha vybrať obľúbenú príchuť zmrzliny, pretože všetky sú také dobré! Predsa len, podľa nejakých hodnotení medzi najobľúbenejšie miesta patria: svetoznáme Anse Source d’Argent, súkromné Anse Marron, sexy Anse Takamaka a ako obrázok z pohľadnice Anse Lazio.

Západné Seychely

Seychely sú často opisované ako inšpiratívne pobrežia, novomanželské nebo a vodné ihrisko. Západné pobrežie je bezchybne nádherné pre oči. Existuje jedna alebo dve atrakcie, na ktoré sa chcete zamerať, no beztak sú to pláže a pobrežné scenérie, ktoré sú hviezdnymi atrakciami. Divokejšia než na východe, je to práve časť Mahé, kde zelené kopce dobiehajú kokosové džungle kým postupne klesajú do priesvitných vôd.

Seychely

Žiadny sen, ale skutočnosť.

Východné Seychely

Východná časť je venovaná prevažne ubytovacím zariadeniam. Vody sú tam veľmi plytké a plné rias, takže na nejaké vodné športy nie práve ideálne podmienky. Avšak aj vo východných Seycheloch sa nájdu krásne miesta na prechádzky rajom. Chodia tam väčšinou dovolenkári, ktorí hľadajú pokoj, mier a istú izoláciu.

Jedlo

Kuchyňa, ktorá je jednoznačne seychelská, je v skutočnosti fúzia príchutí africkej, francúzskej, čínskej, indickej a anglickej kuchyne. Koreniny sú kombinované, aby vytvorili jednotnú chuť. Korenisté či sladké, no vždy veľmi chutné jedlá nájdete na vašom tanieri. Väčšina seychelských jedál je založených na morských plodoch a chilli. Prísady sú vždy čerstvé, vždy z miestnej záhrady alebo z lode. Používajú viac ako 10 rôznych odrôd chilli, pričom každá sa hodí na iný typ jedla s inou chuťou.

Zanechať odpoveď