Seychely si podrobili ako prví Francúzi

Kolonizácia nových území patrila v období 15. až 19. storočia medzi hlavné motivácie najväčších európskych štátov a národov. Pomocou kolonizovania a podrobovania si ostatných častí sveta stúpal ich vplyv a bohatstvo. To vyplývalo z množstva nerastných surovín, ktoré si tam žijúce kmene nevedeli samé spracovávať alebo si neuvedomovali ich hodnotu a využitie. Postupom času sa z týchto dobytých území stali destinácie, ktoré navštevujú milióny ľudí. Jedná sa najmä o ostrovy, ktoré sa nachádzajú v príjemných teplých oblastiach, kde slnko svieti takmer celý rok. Medzi také patria aj Seychely, ktoré si zamilujete po prvej návšteve aj vy.

Seychely

Raj na zemi.

Seychely si ako prví podrobili Francúzi

Predpokladá sa, že Seychelly neboli do príchodu Francúzov nikdy obývané. Je možné, že tade prechádzali a pauzovali námorníci a obchodníci z arabského sveta. Prvé zaznamenané vylodenie sa datuje do roku 1609, kedy posádka vedená britským kapitánom Alexandrom Sharpeighom potrebovala načerpať nové sily na svojej ceste do východnej Indie. Seychelly sa stali tranzitným bodom medzi Afrikou a Áziou, čím sa význam týchto ostrovov zväčšoval. To bol dobrý dôvod, prečo si tieto ostrovy podrobiť. V 18. storočí využívali Seychely najmä piráti, ktorých odtiaľ vyhnali francúzske lode pod velením Nicholas Morpheyho. Svoj názov získalo toto súostrovie podľa francúzskeho ministra financií, ktorý sa volal Jean Moreau de Séchelles.

Seychely

Seychely patria k najromantickejším miestam.

Raj na najstarších ostrovoch na planéte

Seychely tvoria z polovice žulové ostrovy, ktoré sa pokladajú mnohými odborníkmi za vôbec najstaršie na Zemi. Hlavné mesto Victoria leží na ostrove Mahé. Je známe najmä pre vývoz kokosových orechov, vanilky a mydla do celého sveta. Pripomienkou nadvlády Britov, ktorí prebrali ostrovy po Francúzoch, je budova, ktorá je vlastne malým Big Benom. Ostrovy patria medzi vysnívané destinácie pre turistov z celého sveta. Medzi silné stránky patria krásne čisté pláže, teplé čisté more a teploty, ktoré priam nabádajú návštevníkov, aby si vychutnali osviežujúci drink. Tak vyzerá relax a pohoda.

Zanechať odpoveď