Side – antický poklad na území Turecka

Chystáte sa na dovolenku a ešte nemáte o destinácii konkrétnu predstavu? Máte radi Turecko? Nedivíme sa. Turecko je známe turistom vďaka vysokému štandardu služieb. Starajú sa o blaho návštevníkov a ich absolútny komfort tak, aby im nič nechýbalo. To je dobrý základ pre správny výber dovolenky. Pokiaľ hľadáte špeciálne miesto, určite sa zamerajte na Side. Toto mesto sa nachádza v na južnom pobreží Turecka asi 75 kilometrov východne od Antalye. Side je antického pôvodu a mal vo svojej dobe výsostné postavenie v regióne Pamfýlia, pre ktorý bol hlavným mestom.

Side

Krásna príroda.

Side a jeho historické pamiatky

V súčasnosti patrí medzi najvýznamnejšie archeologické náleziská v Turecku. Je tomu tak pre dobrú zachovalosť zrúcanín. Počas leta je mimoriadne obľúbené pre svoje pieskovité pláže a čistú vodu. Medzi najnavštevovanejšie historické pamiatky patrí zachovalý amfiteáter z 2. storočia, ktorý postavili netradične do výšky a zmestilo sa do neho 15 000 ľudí. Dodnes sa tam usporadúvajú koncerty. Ďalej stoja za zmienku zrúcaniny chrámu boha Apolóna, prípadne chrám bohyne Afrodity. Na mieste sa nachádzali aj antické kúpele, či kresťanské baziliky ešte z čias byzantskej ríše.

Side

Špičkové služby, nádherné pláže.

Klenot tureckej riviéry

Side je známe pre ľudí, ktorí hľadajú miesto pre relax a oddych. Nechýbajú tu preto špičkové hotely s výbornými službami, nádhernými pamiatkami a krásnou prírodou. Pobrežie lemujú krásne piesočnaté pláže, kde sem tam môžete vidieť pohodený antický stĺp a okolo neho slnečníky a ležadlá. O podmienky na kúpanie nemusíte mať strach. Teploty tu pod 35 stupňov počas leta klesajú málokedy. A to sú podmienky ako stvorené pre nočné prechádzky so svojim partnerom. Aby sme si to zhrnuli, Side je ideálnym miestom pre ľudí, ktorí okrem oddychu aj radi spoznávajú miestnu kultúru a históriu. Side je viac ako oddych, je to zážitkový nadštandard, ktorý by ste si nemali nechať ujsť. Ak váhate kvôli financiám, pozrite si last minute ponuky, z ktorých si určite vyberiete.

Zanechať odpoveď