Školské tašky by mali byť zdraviu prospešné

Školské tašky by mali byť zdraviu prospešné

Téma školských tašiek a batohov zrejme poriadne potrápila všetkých rodičov. Každý z nás už totiž raz riešil dilemu, či kúpiť radšej tašku cez plece alebo batoh, prípadne či sú prvácke aktovky skutočne dobrý nápad. Záťaž chrbta veru nie je žiadna sranda, najmä ak deti nosia v taškách všetko možné. Aby sme vedeli spojiť príjemné s užitočným, a aby školské tašky našich detí boli aj zdraviu prospešné aj pekné, mali by sme vedieť niečo viac. Inšpirujte sa našim článkom a nechajte si poradiť, ako urobiť dobrú investíciu, ktorá sa vyplatí vášmu dieťaťu.

Školské tašky

Školské tašky sa vyrábajú s rôznymi vzormi.

Zaťažujú chrbticu

Školské tašky by teda nemali neprimerane zaťažiť chrbticu. Deti by mali dbať na to, aby si každý večer vymieňali pomôcky v taškách, a aby im staré učebnice neostávali dlhšie v batohu. Odľahčíme ich tak a pomôžeme aj krehkej postave našich detí. Okrem toho by sme mali dbať skôr na záťaž oboch ramien. Aj ženy vedia, že kabelky cez plece nie sú dobrou voľbou, ak ich nosíme každý deň. Takéto zaťaženie totiž môže nakláňať chrbát len na jednu stranu. Okrem toho by mala byť chrbtová časť polstrovaná, vďaka čomu je mäkká a príjemná na chrbticu. Dbajte aj na priehradky a oddelenia v taškách, pretože deti si potrebujú oddeliť napríklad desiatu od zvyšku obsahu. Okrem toho dobre padne aj vrecko na peniaze a sieťka na fľašu.

Moderné tašky s rukoväťou

Moderné tašky majú rukoväť pre lepšie nosenie. Tašku tak môžeme ťahať za sebou ako kufor, čím sa značne znižuje riziko skoliózy. Okrem toho majú školské tašky aj nožičky, aby sa zabránilo ušpineniu batohov. Takéto riešenie je praktické, ak chcete tašku položiť na zem, aby pevne stála. Batoh bez nožičiek sa môže totiž nakláňať na jednu stranu a prevrhnúť sa.

Školské tašky

Školské tašky, ktoré budú deti nosiť rady.

Doprajte deťom školské tašky cez plece

Ak však vaše deti túžia po taškách cez plece, môžete im takú kúpiť na voľný čas alebo na telesnú výchovu. Tepláky, tričko a tenisky nevážia ani zďaleka toľko ako ťažké knihy, takže párkrát do týždňa môžu pokojne nosiť takto zaťaženú tašku na jednom ramene.

Zanechať odpoveď