Školy v prírode – spestrenie výučby pre deti

školy v prírode

Školy v prírode – povinná, avšak veľmi obľúbená súčasť vyučovania

Škola v prírode býva skvelým spestrením školského roka. Deti vytrhne zo stereotypu školských lavíc, umožní im pobyt v prírode a spoznávanie nových vecí. Učia sa hravou formou, spoznávajú prírodu, absolvujú mnoho náučných výletov na rôzne hrady, zámky a pamiatky, ktoré im ozrejmia ako sa žilo v minulosti. Samozrejme nesmú chýbať ani rôzne súťaže a diskotéky. Škola v prírode býva pre deti neobyčajným zážitkom, na ktorý ešte dlho spomínajú.

Každý z nás si určite spomenie aspoň na jeden zážitok spojený so svojou návštevou školy v prírode. Vyučovanie spríjemnené pobytom v prírode, kamaráti a veľa zábavy – to všetko sa nám vynorí v mysli keď si zaspomíname. Chcete, aby aj vaše deti mali takéto úžasné zážitky? Tak neváhajte a prihláste ich do školy v prírode.

Školy v prírode s animátormi

Škola v prírode s animátormi je veľmi obľúbenou formou školy v prírode. Deti sa v doobedňajších hodinách učia so svojimi pedagógmi. Poobede dostávajú priestor animátori, ktorí majú pripravený poobedný a večerný program pre deti. Tento program zahŕňa rôzne športové alebo vedomostné súťaže, výlety, diskotéky alebo iné atrakcie ako napríklad jazda na motorovej štvorkolke alebo skákací hrad. Animátor má na starosti približne 15 člennú skupinku detí, čo zaručuje osobitný prístup ku každému dieťaťu.

Školy v prírode s plaveckým výcvikom

Dni v škole v prírode sa dajú prežiť aj inak ako len rôznymi hrami. Medzi populárne programy patrí škola v prírode spojená s plaveckým výcvikom, kde sa vaše deti naučia alebo zdokonalia v plávaní pod vedením profesionálneho inštruktora. Inštruktor sa stará o výučbu plávania a tiež aj o bezpečnosť v bazéne.

Príroda, turistika, zážitky

Medzi najobľúbenejšie lokality patria Tatry, ktoré svojou krásou každoročne ohúria mnoho návštevníkov. Prechádzky po tatranskej krajine umožnia deťom pobyt na čerstvom vzduchu a spoznávanie krásnej slovenskej prírody.

školy v prírode

Kam sa vybrať s deťmi do školy v prírode?

Ďalšou obľúbenou lokalitou sú Bojnice, ktoré okrem peknej prírody ponúkajú možnosť návštevy Bojnického zámku a zoologickej záhrady. Práve zoologická záhrada je pre deti pekným zážitkom, keďže majú možnosť naživo vidieť rôzne druhy zvierat, ktoré nežijú v našich končinách.

Tak neváhajte a prihláste svoje dieťa do školy v prírode. Umožníte mu tak spoznať nové miesta, zažiť skvelé zážitky a naučiť sa veľa nového.

Zanechať odpoveď