Slnečníky: keď si ich kúpite už v zime, vyplatí sa vám to

Leto máme síce ešte ďaleko, no niektoré veci nie sú vhodné nechávať na poslednú chvíľu. Dovolenka last minute môže byť veľmi lákavá a niekedy dokonca je to jediné a perfektné riešenie. Avšak ak hovoríme o kúpe slnečníkov alebo iného doplnkového tovaru do záhrady, niekedy je lepšie nakupovať práve mimo sezóny a dopriať si čas. Keďže v našich záhradách všetci veľmi radi trávime náš voľný čas, slnečníky sú často nie len vhodné ale priam potrebné. Ochránia nás predovšetkým pred silným slnkom, no veľakrát je to tá pridaná hodnota, ktorá nás presvedčí na kúpu kvalitného slnečníka. Pridaná hodnota môže byť napr.: niektoré slnečníky sú vyhotovené z takého materiálu, aby boli odolné aj voči dažďu či vetru. Chránia nás tiež pred padacím lístím, čo je mimoriadne vhodné ak radi stolujete vonku. Večer po západe slnka otvorené slnečníky môžu celkom elegantne slúžiť na zavesenie malého záhradného svietidla. Pôsobí to útulne, komfortne a romanticky.

slnečníky

Komfort na záhrade dosiahnete aj pomocou slnečníkov. Tie pomôžu pri najhorúcejších dňoch.

Rôzne typy slnečníkov do rôznych záhrad

Slnečníky môžete vidieť rôzne. Od typu, materiálového vyhotovenia, druhu a štýlu až po rôzne veľkosti a farby. Existujú záhradné slnečníky a dokonca aj také, čo sú určené a prispôsobené špeciálne na balkóny či terasy. Hodia sa rovnako do veľkých trávnatých záhrad ako aj k bazénu či k záhradnému setu stola so stoličkami. Ak sa úplne neviete stotožniť so slnečníkom v exteriéri vášho domu, existujú tiež rôzne tienidlá alebo tiež rôzne markízy, ktoré sa dajú veľmi jednoducho zložiť a „schovať“.

slnečníky

Slnečníky do záhrad sa oplatia či už kvôli komfortu ale aj zdraviu. Nemusíte sa sťahovať z priameho slnka a ste neustále chránení pred slnečnými lúčmi.

Slnečníky už v zime?

Nakupovanie takéhoto doplnkového tovaru do záhrady mimo sezóny vás môže vyjsť omnoho lacnejšie. Máte tiež množstvo druhov na výber, keďže je málo pravdepodobné, že nájdete niektoré vypredané, ako sa to priamo v sezóne alebo tesne pred ňou môže ľahko stať. Taktiež si môžete dať načas. Keďže vás netlačí čas a plánované grilovačky, slnečníky môžete v predajniach dostatočne preskúmať a zistiť všetko, čo o nich potrebujete pred kúpou vedieť.

Zanechať odpoveď