Španielsko a jeho hlavné mesto si zamilujete po prvej návšteve

Na svete nie je mnoho krajín, ktoré ponúkajú toľko významných a zároveň dych berúcich miest turistom ako je Španielsko. Vďačí za to svojej bohatej histórii, počas ktorej sa v krajine vyvíjala architektúra pod vplyvom rôznych kultúr, ktoré obývalo tento pyrenejský polostrov. Okrem kresťanov tu pobudli pár storočí v južnej časti Španielska aj vyznávači Islamu. Výsledkom tohto spolužitia bolo okrem krvavých konfliktov a zahnania Arabov do Afriky, aj prekrásne stavby a monumenty, ktoré sa navštevujú dodnes.

Španielsko a jeho nádherné hlavné mesto Madrid

Navštíviť hlavné mesto tej ktorej krajiny je vždy akousi povinnosťou každého nadšeného turistu. Občas je pravdou, najmä v menších krajinách, že hlavné mesto častokrát nemá čo ponúknuť a hlavným chodom v rámci návštevy sú skôr prírodné rezervácie, alebo dovolenkové pobyty pri mori. Pre európske metropoly však tento jav neplatí. Vynechať Madrid na svojich potulkách Španielskom by bolo doslova hriechom. Španielsko je Madrid a Madrid je Španielsko. Žijú tu tri milióny obyvateľov, čo z neho robí tretie najväčšie mesto v celej Európskej únii.

Španielsko

Hlavné mesto Madrid.

V Madride si príde na svoje každý

Pýtate sa čo by ste nemali v Madride vynechať? Začnime teda parkom Buen Retiro. Nachádza sa v centre samotného mesta. Prechádzať sa tu môžete okolo jazera a čas stráviť rekreačnou plavbou. S deťmi si môžete odskočiť do miestnej ZOO, alebo si vychutnať jazdu lanovkou ponad stromy. Milovníci architektúry by nemali vynechať Kráľovský palác, kde žije kráľovská rodina. Pase del Arte ponúka umenie na top úrovni. Nájdete tu Múzeum umenia Prado, Národnú knižnicu i Námorné múzeum. Medzi vrcholy patrí Puerta del Sol, absolútne centrum Madridu. Vedú k nemu hlavné mestské ulice. Vidieť tu môžete významné mestské pamiatky ako socha Venuše, medveďa alebo jazdeckú sochu Karola III. Ten sa zaslúžil o modernizáciu mesta. Postaviť dal aj Puerta de Alcalá, čo je obrovská vstupná brána do mesta.

Španielsko

Španielsko je nádherné miesto, ktoré má skutočne čo ponúknuť.

Do Madridu v každom období

Nemusíte sem cestovať len počas turistickej sezóny. Vládne tu príjemné stredomorské počasie. Zimy sú tu poväčšine mierne. Návštevy počas leta sa ľuďom, ktorí ťažko znášajú vysoké teploty, príliš neodporúčajú. Dokáže tu byť pekelné horúco, aj nad 35 stupňov. Ale ako každý problém, aj tento sa dá vyriešiť, a to častým prísunom tekutín.

Zanechať odpoveď