Spoločenské topánky – cena na úkor kvality

spoločenské topánky

Remienkové lodičky na nízkom podpätku

Svadby, oslavy a iné spoločenské udalosti si vyžadujú, aby človek vyzeral reprezentatívne. Muži si obliekajú pekné obleky a ženy väčšinou siahajú po dlhých či krátkych šatách. Samozrejme nemôže chýbať vhodná spoločenská obuv. Pri jej výbere zvyčajne rozhoduje ich cena a nie je nič nezvyčajné, že hoci sme za šaty minuli nemalé peniaze, na spoločenských topánkach šetríme. A to je chyba! Predstavte si koľko hodín v nich budete musieť počas tej spoločenskej udalosti stráviť či pretancovať a práve preto by mali byť maximálne pohodlné. Zapamätajte si, že žiadne lacné topánky vám komfort neposkytnú, nech už vyzerajú akokoľvek krásne. Aj keby boli jediné, ktoré vám perfektne ladia k šatám, vaše nohy za to určite nestoja.

Ako vybrať topánky podľa udalosti?

Nie je oslava ako oslava. Niektoré sú formálne, iné menej formálne a podľa toho by sme mali voliť aj spoločenskú obuv. Miera formálnosti výrazne ovplyvňuje, akú obuv by ste na danú príležitosť mali zvoliť. V zásade platí, že čím formálnejšia udalosť, tým by mala byť spoločenská obuv jednoduchšia, triezvejšia a farebne neutrálnejšia. Ideálnou obuvou sú prosté lodičky na stredne veľkom podpätku, najlepšie v čiernej alebo béžovej farbe. Na menej formálne príležitosti si už môžete dovoliť výraznejšiu, štýlovejšiu a najmä farebnejšiu spoločenskú obuv, ktorá oživí celkový outfit a dodá mu úplne iný rozmer.

Nech vám spoločenské topánky dobre sadnú!

spoločenské topánky

Pudrové spoločenské topánky

Spoločenské topánky vám musia sadnúť ako uliate, aby vaše chodidlá netrpeli a vy ste tak mohli pretancovať celú noc. Skôr ako ich kúpite, vyskúšajte si ich, poprechádzajte sa v nich a kupujte len vtedy, ak vám perfektne sedia a nikde netlačia alebo sa nevyzúvajú. Výšku podpätku voľte podľa vlastných preferencií a schopnosti chodiť v nich bez toho, aby ste vyzerali komicky. Lodičky na platforme a 12cm opätkom síce vyzerajú krásne, no po pár pohárikoch dobrého vínka už chôdza v nich bude viac ako zložitá. Ak chcete istotu, vsaďte na výšku podpätku asi 6-10cm a vaše nohy sa vám poďakujú. Obuv a doplnky by ste mali kupovať s rozvahou a hlavne sa snažiť, nech všetko dokonale ladí a vytvára spolu so šatami dokonalý celok. Veď každá žena chce byť neprehliadnuteľná!

Zanechať odpoveď