Viete správne rozmiestniť nástenné svietidlá?

nástenné svietidlá

Nástenné svietidlá majú za úlohu doplniť hlavný zdroj a vytvoriť tak príjemnú atmosféru v miestnosti

Nástenné svietidlá majú špecifickú funkciu

Dostatok svetla v našom obydlí je dôležitý faktor. Hlavne toho prirodzeného, samozrejme, ale aj umelého z rôznych svetelných zdrojov rozmiestnených po byte či dome.  Dobre umiestnené nástenné svietidlá  k tomu môžu výrazne prispieť. Ale ako ich správne rozmiestniť, aby sme docielili čo najväčšieho pohodlia v našom byte? Existujú odborníci na elektrické osvetlenie, vedia ho správne naprojektovať, poradiť. Ale poradiť si dokážeme mnohí aj sami, nie?

Nástenné svietidlá ako súčasť komplexného osvetlenia

Obklopujeme sa nábytkom a úžitkovými predmetmi, na stenách máme povešané rôzne obrazy a obrázky. Knihy, vitrínky plné drobností rôznej sentimentálnej hodnoty nám pripomínajú niečo z našej minulosti. Osvetlenie miestností prispieva k tomu, aby sme sa v tom našom byte cítili príjemne a šťastne. Nástenné svietidlo môže byť  jedným  z dôležitých prvkov, ktorý podporuje naše pocity a nálady takým spôsobom, aby sme sa vo svojom byte cítili čo najpríjemnejšie. Neponáhľajme sa,  existuje niekoľko obecných postupov ako rozmiestniť aj nástenné svietidlá a ako použiť osvetlenie pre čo najefektívnejší výsledok. Chceme predsa zo svojho bytu urobiť miesto, kde sa nám budú príjemne načerpávať nové sily.

nástenné svietidlá

Správnou kombináciou svietidiel dosiahnete pekný svetelný efekt

Chystáte sa navštíviť predajňu so svietidlami?

Ešte pred tým, než navštívime špecializovaný obchod a budeme si vyberať osvetlenie do nášho bytu, bolo by vhodné sa po byte rozhliadnuť a dôkladne premyslieť, čo od akého osvetlenia vlastne požadujeme. Zhruba asi rozlišujeme tri základné typy osvetlenia miestností. Je to hlavne centrálne, miestne a dekoratívne osvetlenie. Nástenné svietidlá patria do skupiny miestneho spôsobu osvetlenia. Malo by  zabezpečiť kvalitnejšie osvetlenie konkrétneho miesta. Miesta na čítanie, nasvietenie pracovnej dosky či stola. K takýmto  účelom možno využiť aj nástenné svietidlá.

Nástenné svietidlo ako súčasť interiéru

Kombináciou všetkých typov osvetlenia sa dá dosiahnuť čo najpríjemnejšieho osvetlenia celého bytového interiéru. Nástenné svietidlá  sú svetlá  montované priamo na stenu. Ponuka takýchto svetiel je naozaj široká. Dôležité je vybrať si  taký typ, ktorý nám bude ladiť aj s ostatným osvetlením domácnosti. Mnoho nástenných svietidiel možno použiť aj ako stropné osvetlenie.

Zanechať odpoveď