Srí Lanka je ideálna pre európsku zimu

Cestovné agentúry ponúkajú pre dovolenkárov pestrú škálu celoročných dovolenkových destinácií. Určite medzi ne patrí aj ostrov Srí Lanka, ktorý si tí skôr narodení pamätajú aj pod názvom Ceylón. Ostrov je bezpochyby kvôli svojej polohe a možnostiam ideálny pre európsku zimnú sezónu. Rozprestiera sa uprostred vôd Indického oceánu, má dlhé piesočné pláže a úžasné národné parky. Návštevníci si môžu naživo prezrieť nekonečné čajové plantáže, úchvatné historické pamiatky a stretávať na uličkách  turistických stredísk neobyčajne priateľských miestnych Srílančanov.

srí lanka

Srí Lanka má krásne pláže.

Srí Lanka ponúka bohatú kultúrnu a náboženskú prítomnosť

Srí Lanka je ostrovný štát nachádzajúci sa kúsok nad rovníkom v Juhovýchodnej Ázii neďaleko od Indického polostrova. Dlhé piesočné pláže s príjemnými  tieňom kokosových paliem, vodopády v horách obklopené čajovými plantážami, úchvatné historické pamiatky to všetko láka tisíce turistov z celého sveta. Národné parky, bohatá kultúrna a náboženská tradícia, aj to je dnešná Srí Lanka.

Na Srí Lanku po celý rok

Ostrovný štát Srí Lanka je možné navštíviť po celý rok kedykoľvek. Hlavné sezóna je však od decembra do marca. Vtedy je na západnom a južnom pobreží a na vysočine najlepšie a hlavne málo daždivé počasie. Pre oblasť starovekých miest a východného pobrežia ostrova s najobľúbenejšími letoviskami je potom najlepším obdobím návštevy apríl až december. V tomto období je v tejto časti najmenej dažďových zrážok.

srí lanka

Srí Lanka a jej západy slnka sú nezabudnuteľné.

Nezabudnite na očkovanie

Pred akoukoľvek dovolenkovou cestou na Srí Lanku sa odporúča nechať sa zaočkovať. S očkovaním sa musí začať minimálne 1 mesiac pred cestou. Ideálne je ale navštíviť lekára pred cestou a poradiť sa s ním. Odporúča sa očkovanie na hepatitídu typu A a B, brušný týfus a žltú zimnicu. Je vhodné pouvažovať aj o antimalarikách, ktoré však nie sú nutnosťou. Ak sa budete pohybovať v turisticky obľúbených oblastiach, dodržiavať bežné zásady základnej osobnej hygieny, často si umývať ruky, piť len balenú vodu a jesť v slušných reštauráciách, potom zvládnete návštevu Srí Lanky bez problémov.

Zanechať odpoveď