Stolové lampy patria na pracovný stôl

Stolové lampy – nech je svetlo!

Stolové lampy si ľudia častokrát zamieňajú za nočné lampy, no každé z týchto svietidiel je určené na niečo iné. Zatiaľ čo nočná lampa prináša do miestnosti skôr tlmené, intímne svetlo a umiestnili by ste ju skôr do spálne, stolová lampa je skôr pracovný nástroj, ktorým si pri nedostatku svetla posvietite na svoj pracovný stôl. Svetlo stolovej lampy je omnoho jasnejšie, aby ste čo najlepšie videli buď pri čítaní alebo pri iných činnostiach. Stolové lampy by nemali chýbať na žiadnom pracovnom stole, či už v kancelárii alebo v detskej izbe. Pri pracovnom stole trávime častokrát väčšinu svojho dňa, takže jeho osvietenie podlieha prísnejším pravidlám ako osvietenie zvyšku bytu.

Stolové lampy moderné

Stolové lampy sú dôležité nielen do vašej pracovne.

Ako vyberať stolové lampy?

Zariadiť si kompletne svoju kanceláriu dá naozaj zabrať – nábytok, tapety, bytové doplnky a medzi nimi aj stolová lampa. Na prvý pohľad jednoduchá úloha, no nie je to tak. Stolové lampy vyberajte starostlivo a zamerajte sa nielen na ich vzhľad, ale aj na ich funkcie a silu žiarovky. Dobrou voľbou sú určite nastaviteľné lampy, vďaka ktorým si budete môcť otočiť svetlo všade tam, kde to budete práve potrebovať. Farba svetla a svietivosť je takisto nesmierne dôležitá – odporúčajú sa žiarovky v neutrálnych či studenších odtieňoch bielej, keďže sa pri nich lepšie sústreďuje.

Stolové lampy v detskej izbe

Aj deti potrebujú mať vo svojej izbe svoj pracovný kútik, kde sa budú môcť venovať maľovaniu, čítaniu, úlohám a mnohým ďalším činnostiam, ktoré sa najlepšie robia za stolom. Svetlo za písacím stolom je pre školáka veľmi dôležité, pretože len pri správnom osvetlení sa jeho oči neunavia. Svetlo nesmie vrhať tiene na pracovnú plochu, nemá byť ostré, ani príliš silné a dokonca ani prislabé. Lampy na stôl by mali mať otočné a nastaviteľné rameno a mali by byť bezpečné – samozrejmosťou je samostatný spínač, aby dieťa nemuselo pri každom vypnutí a zapnutí manipulovať s elektrinou a so zásuvkou. Samozrejme snažte sa stolovú lampu zladiť s ostatným nábytkom a doplnkami v izbe a zapojte do rozhodovania aj vaše deti.

Stolové lampy detské

Stolové lampy by sme mali umiestniť aj do detských izieb.

Zanechať odpoveď