Stropné svietidlá, ktoré si môžete nastaviť

stropné svietidlá

Nastaviteľné stropné svietidlá sú skvelým pomocníkom v každej domácnosti

Pri zariaďovaní nového domu či bytu treba myslieť aj na osvetlenie. Tu sa častokrát zameriavame hlavne na dizajn. Avšak oveľa dôležitejším faktorom pri výbere osvetlenia je jeho efektivita, teda to, či dokáže dostatočne osvetliť priestor a poslúžiť nám pri činnosti, ktorú práve vykonávame. Takýmito efektívnymi svietidlami sú aj stropné svietidlá – tentokrát však v trochu inom šate.

Na staré sťahovacie lampy zabudnite!

Pamätáte si ešte na „boom“, ktorý na trhu zaznamenali sťahovacie lampy počas minulej dekády? Na tie však v zásade najnovších trendov teraz pri zariaďovaní novej domácnosti určite zabudnite! Na ich miesto nastupujú dizajnovo oveľa zaujímavejšie visiace stropné svietidlá, resp. by sa dalo povedať, že lustre, ktoré je možné stiahnuť do potrebnej výšky. Tie totižto môžu naraz slúžiť ako centrálne svietidlá pre celú miestnosť, ale aj ako svetlo, ktoré využijete napr. pri čítaní knihy.

Stropné svietidlá, ktoré majú viacero využití

Zo spomínaného dôvodu môžu byť takéto stropné svietidlá vhodné najmä do obývacích izieb, avšak svoje využitie nájdu určite aj v kuchyni a v iných miestnostiach. Tu rovnako môžu slúžiť ako centrálne osvetlenie aj ako osvetlenie nad jedálenským stolom, ktoré príjemne dotvára atmosféru pri stolovaní s vašimi blízkymi.

stropné svietidlá

Nastaviteľné stropné svietidlá nad jedálenským stolom

Výhodou stropných svietidiel s nastaviteľnou výškou je tiež to, že ušetríte peniaze i priestor. Peniaze z toho dôvodu, že nemusíte kupovať naraz stropné svietidlá aj stolové či stojace lampy a tiež preto, že budete v domácnosti míňať menej energie – namiesto troch lámp budete svietiť iba jednou. Priestor zasa ušetríte tým, že vám bude stačiť iba jedno svetlo zavesené na strope.

Pozor na tienidlá

Pri kúpe stropných svietidiel však treba myslieť na jednu vec, akou sú tienidlá. Totižto, tienidlá pre stropné svietidlá môžu ponúkať naozaj veľmi zaujímavý dizajn, ktorý vám pri kúpe ako prvý padne do oka, avšak z efektívneho hľadiska je takéto svetlo nevyužiteľné. Ak si napr. vyberiete „polohovateľné“ stropné svietidlo s kovovým tienidlom, neosvetlí sa vám celá miestnosť a svetlo bude mieriť iba smerom nadol.

Ak teda chcete ušetriť peniaze, energiu aj priestor vo vašej domácnosti, určite odporúčam vybrať si pri najbližšej návšteve obchodu práve stropné svietidlá, ktorých výšku je možné ľubovoľne meniť.

Zanechať odpoveď