Svadobné kravaty – Kravata vhodná pre ženícha

kravaty

Svadba – najdôležitejší deň v živote

Typickým módnym doplnkom pre pánov v ich svadobný deň je kravata, avšak výber tej správnej kravaty vhodnej pre ženícha nemusí byť vždy jednoduchou záležitosťou, pretože je pri ňom potrebné zohľadniť viacero kritérií. Jedným z nich je napríklad, že oblek, košeľa a kravata musia byť v dokonalom súlade a vzájomne sa dopĺňať.

Svadobné oblečenie pre ženícha vrátane kravaty však vyberáme vždy až na základe výberu svadobných šiat a doplnkov pre nevestu, aby sme mohli dodržať vzájomné štýlové aj farebné zladenie mladomanželského páru. Prihliadať treba aj na celkový štýl svadby a priestory, v ktorých bude obrad aj svadobná hostina prebiehať (napr. romantická vintage svadba alebo honosná a pompézna svadba na zámku či exotická svadba na pláži).

Kravata vo farbách svadby

pánske kravaty

Svadobné kravaty

U ženícha je práve svadobná košeľa a kravata tým oblečením, ktoré najčastejšie prispôsobujeme neveste a svadbe ako takej a to zvyčajne v takom poradí, že svadobné šaty nevesty korešpondujú s odtieňom ženíchovej košele a farba nevestinej svadobnej kytice či celej výzdoby sa môže premietnuť do doplnkov ženícha, napr. aj do výberu farebného odtieňa kravaty či topánok.

Klasikou ostávajú stále najmä biele košele a tiež kravaty v krémovej, striebornej, sivej či bielej farbe, netreba však zabúdať ani na fakt, že nie je biela ako biela a farba svadobných šiat a tým aj košele či kravaty môže mať rôzny odtieň (napr. snehobiela, ivory, champagne…). Obľúbené sú aj svadobné kravaty v svetloružovom, bledomodrom alebo levanduľovom farebnom odtieni.

Kravaty a ostatné doplnky pre ženícha…

pánske kravaty

Kravata a ostatné doplnky k outfitu ženícha

Elegantné spoločenské a svadobné kravaty sú zväčša dostupné v setoch spolu s vreckovkou do saka v rovnakom prevedení ako je samotná kravata. Dobrým tipom pre každého ženícha môže byť napr. biela kravata so strieborným vzorom a vreckovkou z ponuky e-shopu PÁNSKAELEGANCIA.sk. Okrem kravaty, motýlika či francúzskej viazanky si ženích môže dovoliť svoj outfit posunúť do ešte vyššieho levelu napríklad použitím luxusných manžetových gombíkov.

 

Zanechať odpoveď