Aj taniere do kuchyne môžu byť vášňou

Rôzne taniere používame denne niekoľkokrát, ani si to poriadne neuvedomujúc. Hromžíme, koľko sa ich nazbieralo po návšteve a nespracú sa nám naraz ani do umývačky riadu. Taniere do kuchyne jednoducho patria. Občas sa nám aj niektorý nechtiac rozbije, ale určite by to nemal byť nejaký hodnotnejší zberateľský kúsok. Pretože taniere aj tanieriky, plytké, hlboké, či dezertné sú aj jedným z obľúbených zberateľských artiklov. Prečo vlastne ľudia nielen dnes zbierajú rôzne taniere a tanieriky? Dôvodov môže byť samozrejme niekoľko. Niektorí ich len jednoducho milujú, iní o nich vedia rozprávať celé ságy, poniektorí to berú ako dobrú investíciu.

taniere do kuchyne

Taniere tvoria základnú súčasť kuchyne.

Taniere do kuchyne na blšom trhu

Prečo ľudia zbierajú aj taniere? Väčšina z nás taniere požíva dennodenne niekoľkokrát. Sú to ale bežné kuchynské taniere, nie príliš drahé, neodlišujúce sa príliš výraznejším dizajnom a kvalitou materiálu. Ale mnohí máme doma aj vzácnejšie kusy riadu, ktorý vyberáme z príborníkov s akousi pietou a dávame si na ne pozor. Buď sme ich zdedili po niekom, našli na povale našej chalupy, dostali do daru, alebo sme si ich kúpili niekde na burze, starožitníctve, či dokonca na obyčajnom blšom trhu na našom sídlisku. A tu môže by zárodok zberateľskej vášne pre starožitné taniere do kuchyne. Z niekoľkých kusov sa postupne môže stať cenná zbierka tanierov.

taniere do kuchyne

Taniere nielen do kuchyne, ale aj ako dekorácia na stenu.

Kuchynský tanier patrí aj na stenu

Jednoducho vziať pekný dekoratívny tanier, kúpený niekde na každoročnom najbližšom jarmoku, a zavesiť ho na kuchynskú stenu, to vedeli a robievali aj naše prastaré mamy. V dnešnej dobe je tento spôsob oživenia interiéru stále populárnejší. Taniere majú rôzne tvary, farby, maľovaný povrch či potlač. Možno tak vytvoriť dekoratívnu stenu v rôznych štýloch alebo zladiť taniere farebne. Nehovoriac o tých, ktorí prepadli čaru maľovaných starých tanierov. Kombinovať možno i veľkosti a tvary tanierov do kuchyne. Vystaviť sa dajú nielen v jedálni, ale aj v obývačke či  hale pri schodisku.

Zanechať odpoveď