Teambuilding – vybudujte si súdržný pracovný tím!

teambuilding

Základom pre dobrý teambuilding sú hlavne spoločné aktivity

Teambuilding by sme pokojne mohli preložiť ako budovanie kolektívu. Úlohou teambuildingu je teda najmä budovať a vytvárať funkčný, stabilný a súdržný pracovný tím, ktorý sa vzájomne podporuje v spolupráci. Cieľom je predchádzať konfliktom a nezhodám na pracovisku, ktoré vedú k roztriešteniu kolektívu, neschopnosti vzájomne komunikovať aj spolupracovať a v konečnom dôsledku môžu vyústiť až do prepúšťania a personálnych zmien. Takéto budovanie kolektívu či teambuilding prebieha najmä formou rôznych spoločných tvorivých aj športových aktivít, ktoré napomáhajú vytváraniu a spevňovaniu priateľstiev, utužujú kolektív a sú zamerané najmä na kolektívne rozhodovanie a spoluprácu. Veľmi vhodný je teambuilding aj v prípade, že spoločnosť má viac rôznych pobočiek a prevádzok aj v iných mestách, pretože týmto spôsobom sa môžu osobne spoznať aj kolegovia, ktorí spolu komunikujú či spolupracujú iba na diaľku.

Teambuilding ponúka zaujímavé aktivity pre každého

Teambuilding môže ponúkať aktivity šité presne na mieru podľa zamerania konkrétnej firmy, ale aj všeobecné športové, kreatívne či dokonca adrenalínové aktivity vhodné takmer pre každého, ktoré sa môžu líšiť podľa aktuálneho ročného obdobia alebo konkrétnej lokality, kde akcia prebieha (napr. teambuilding niekde pri vode či pri jazere je veľmi vhodný na jachting či iné vodné športy). Golf, lukostreľba, paintball, rafting, jazda na štvorkolkách, ale aj klasický futbal, volejbal, šípky či biliard patria k obľúbeným teambuildingovým aktivitám. Pripravené môžu byť aj rôzne jazykové, tanečné a kreatívne tvorivé kurzy.

teambuilding

Vyskúšajte si jazdu na štvorkolkách…

Teambuilding pokračuje aj spoločným večerným programom

teambuilding

…alebo si zahrajte volejbal!

K teambuildingu patrí aj spoločný večerný program a zábava, kde majú ľudia možnosť porozprávať sa pri pohári osviežujúceho miešaného drinku či lahodného vína. Večerné posedenie je tiež vhodným priestorom na  vyhodnocovanie súťaží, ktoré prebiehali počas dňa a udeľovanie symbolických odmien či ocenení víťazom. Súčasťou večernej zábavy môžu byť aj tanečné večierky, karaoke súťaže alebo barbeque párty. Možností je naozaj veľa, stačí si len správne vybrať, aby teambuilding splnil svoju úlohu a ľudia sa vracali na pracovisko nielen zrelaxovaný, ale aj ako správni tímoví hráči.

Zanechať odpoveď