Tenisky ako všestranná obuv

O všestrannej využiteľnosti tenisiek niet žiadnych pochýb. Ide o veľmi populárnu formu obuvi, ktorá sa vyznačuje nielen svojou pestrosťou, ale aj pohodlnosťou. V dnešnej dobe možno objaviť veľké množstvo moderných a originálnych typov tenisiek rôznych značiek, ktoré sú vhodné na rozdielne typy udalostí. Každý človek, bez ohľadu na vek a pohlavie, si teda dokáže vybrať tenisky podľa osobných preferencií a v požadovanom cenovom rozmedzí súčasne.

V teniskách do práce? Prečo nie.

Tenisky ako módny doplnok

Je pravdou, že niekomu sa so slovom tenisky asociuje automaticky šport. Avšak, vzhľadom na to, že sa na trhu nachádza veľké množstvo svetových značiek, existuje aj veľké množstvo štýlov a variácií, v akých sa tenisky predávajú. Vďaka tomu si človek dokáže zladiť svoj outfit bez ohľadu na to či ide do mesta s priateľmi, na vychádzku s rodinou, alebo na rande. Všetci poznáme to známe, „vo fantázii sa medze nekladú“. Svedčia o tom aj celebrity, ktoré vďaka teniskám zveľaďujú svoje outfity natoľko, že dokážu ovplyvniť širokú verejnosť.

Základ každého športovca

Viete si predstaviť, že by ste vykonávali nejakú športovú aktivitu, ktorá si vyžaduje bežnú vychádzkovú obuv? Myslím, že nie. Aj keď existujú športy, ktoré si vyžadujú špecifickú obuv, ako napríklad futbal, tenisky aj napriek tomu tvoria absolútny základ, či už profesionálneho alebo amatérskeho športovca. Okrem klasických športových aktivít sú tenisky neoddeliteľnou súčasťou aj pre adrenalínových športovcov a rôznych tanečníkov, ako napríklad hip-hop tanečníkov.

Kto by ich nemal rád.

Zberateľstvo

Tak ako existujú zberatelia známok, existujú aj zberatelia tenisiek. Vedeli ste o tom? Väčšina nadšencov do zbierania tohto typu obuvi vlastní niekoľko stoviek, dokonca aj viac než 1000 párov tenisiek v hodnote niekoľko tisíc eur. Prvenstvo drží rodák z USA Jordy Geller, ktorý je zapísaný aj v Guinnessovej knihe rekordov s 2388 pármi tenisiek. Pravidelnou súčasťou týchto zberateľov sú konajúce sa rôzne veľtrhy tenisiek, pričom v Európe najznámejšie podujatie nesie názov Sneakerness. Okrem toho sa zberatelia tenisiek tešia aj ich vlastnému Dňu tenisiek, ktorý majú v kalendári zaznačený 26. marca.

Zanechať odpoveď