Rozhodli ste sa navštíviť Thajsko? Tieto miesta určite nevynechajte!

Thajsko ponúka mnohé zaujímavé destinácie. Samozrejme, že sa nedajú všetky navštíviť počas jednej dovolenky. Tu vám však ponúkame výber miest, ktoré inde neuvidíte. Preto sa oplatí ich navštíviť na vašej najbližšej dovolenke v Thajsku.

Historický park Ayutthaya

Tento park je fascinujúci a patrí tiež do svetového dedičstva UNESCO. Je to asi hodina cesty autom z Bangkoku. Návštevníci môžu chodiť po ruinách tohto parku a vidieť nádherné chrámy, paláce, pozoruhodné budovy a sochy Budhu.

Thajsko

Bangkok.

Veľký palác v Bangkoku – toto je Thajsko

Komplex paláca bol postavený na rozlohe 218 000 metrov štvorcových a pozostáva z kráľovských rezidencií, trónových sál, vládnych úradov, budhistických chrámov a neoceniteľných umeleckých diel. Tu si vyhraďte minimálne 3 hodiny na preskúmanie tohto komplexu. Medzi budovami Veľkého paláca je aj nádherný kráľovský kláštor Smaragdového Budhu.

Trh na vode Damnoen Saduak

Tak ako väčšina trhov v Thajsku, aj tento je veľmi živý, farebný a je významnou súčasťou miestnej kultúry. Ponúka sa vám nezabudnuteľne strávené ráno s raňajkami. Plavíte sa na dlhej lodi a nakupujete priamo z lode. Trh ponúka všetko od potravín, suvenírov, oblečenia až po rôzne čerstvé produkty. Raňajkovať môžete chutné noodle, kokosové palacinky, jarné rolky, či čerstvé miestne ovocie a to priamo na lodi.

Thajsko

Nočný život v uliciach Chiang Mai.

Nočná prechádzka alebo zábava v uliciach v Chiang Mai

Chiang Mai v Thajsku je známe ako „Ruža severu“. Turisti z celého sveta sú zlákaní kultúrou tohto mesta, krásnymi budhistickými chrámami, štedrými reštauráciami a temperamentným duchaplným nočným životom.

Sloní park

Pri návšteve Chiang Mai by ste nemali vynechať ani Sloní park. Je to vzrušujúca a nezabudnuteľná ekologická prehliadka pre všetkých milovníkov zvierat. Prírodný park je záchranným a rehabilitačným strediskom pre týraných, zneužívaných, starších a zranených ázijských slonov.

Bo Sang – dedina dáždnikov

Toto miesto v Thajsku je známe tým, že sa špecializuje na ručne vyrábané bambusové slnečníky a dáždniky. Turisti majú možnosť pozrieť si proces výroby takýchto dáždnikov od úplného začiatku do konca. Môžu si tiež požiadať o svoj vlastný dizajn a následne ho kúpiť.

Zanechať odpoveď