TV stolík alebo staré palety?

Na výbere nábytku do obývacej izby si dávame naozaj záležať a to hlavne preto, že v tejto miestnosti trávime najviac svojho voľného času a usádzame v nej aj svoje návštevy. Každý kúsok nábytku musí byť niečím jedinečný a okrem praktickej stránky by mal samozrejme spĺňať aj tú estetickú. Sedačka, konferenčný stolík, komoda, knižnica, vitrína a nemôžeme zabúdať ani na TV stolík. Práve stolík na televízor býva pri kúpe nábytku najťažším orieškom, pretože pri pohľade na najnovšie trendy, ktoré nám ukazujú, že pod televízor môžeme dať doslova hocičo, zrazu nevieme aká možnosť je tá najlepšia. Dáme teda pod TV drevené debničky, stolík vyrobený zo starých paliet alebo klasický TV stolík? Rozhodne tú poslednú možnosť!

tv stolík

TV stolík vyrobený zo starých paliet

TV stolík – pozor na veľkosť!

Najlepšie čo môžete pod svoj televízor dať, je kvalitný a prepracovaný TV stolík s úložným priestorom, ktorý bol vyrobený presne na túto funkciu. Svoje miesto tam nebude mať iba váš TV, ale aj DVD či Blue-ray prehrávač a Hi-Fi súprava. Ponuka TV stolíkov je však skutočne bohatá a vy by ste mali ten svoj vyberať obozretne s ohľadom na vaše potreby a priestorové možnosti. Všímajte si najmä dĺžku stolíka, pretože televízor s veľkou uhlopriečkou obrazovky síce môžete položiť na malý stolík, no bude to pôsobiť naozaj komicky. Veľkosť stolíka by preto mala byť prispôsobená veľkosti vášho televízora. Nemenej dôležitý je aj dizajn stolíka, pretože ten by mal dokonale zapadnúť do prostredia obývacej izby a mal by ladiť s ostatným zariadením, podlahou, farbou stien a bytovými doplnkami.

TV stolík

Inšpiratívna DIY premena

TV stolík – čo treba zvážiť?

Základom pri kúpe TV stolíka by mala byť jeho stabilita a pevnosť. TV stolík musí predsa uniesť nemalú váhu a ak neberiete do úvahy kritérium nosnosti, je to doslova hazard – hlavne ak máte v domácnosti malé deti. Nestabilný stolík sa môže ľahko prevrhnúť a vy budete mať hlavu v smútku z rozbitého televízora alebo v horšom prípade dôjde k nejakému úrazu. Pri deťoch oceníte aj to, ak bude mať stolík oblé hrany. Veľkou dilemou býva napríklad výber vhodného materiálu a hoci masívne drevo patrí k top kvalite, krok vedľa neurobíte ani ak siahnete po kvalitnej laminovanej drevotrieske, ktorá je stabilná, pevná, ľahko sa čistí a v porovnaní s dreveným nábytkom je podstatne lacnejšia.

Zanechať odpoveď