Tvorba web stránok na vlastnú päsť

tvorba web stránok

Najznámejší a najpoužívanejší redakčný systém pre tvorby web stránok

Ste typ človeka, ktorý pri svojom biznise nevyhľadáva pomoc u druhých ale snaží sa všetko si vybaviť a vyriešiť svojpomocne? A to aj keď ide o odborné veci ako napr. tvorba web stránok? Alebo sa zameriavate na online odbornú pomoc a veľa čítate, ako napr. článok ako tento?

Tak teda… ak ste sa práve rozhodli vytvoriť si vlastné weby svojpomocne, ponúkam stručný popis ako na to.

Znalosti PC

Tvorba web stránok si vyžaduje viac ako základné znalosti pri práci s PC. Aj keď ste začiatočník v tvorbe webu, mali by ste poznať niektoré výrazy, odkazy, kroky. Samozrejme, znalosť anglického jazyka je ďalším plusom. Ak ste začiatočník aj pri práci s PC, budete potrebovať na tvorbu web stránok profesionála.

Tvorba web stránok na začiatok

tvorba web stránok

Vyberte si z ponuky tém...

Prv, než sa do toho pustíte, vyberte si doménu a názov vašej web stránky. Názov stránky by mal súvisieť s produktami (napr. eshop s farbami) alebo službami, ktoré ponúkate. Názov by mal byť pomerne krátky a zapamätateľný. Následne sa začne tvorba web stránok.

Tvorba web stránok sa začne tým, že si zvolíte tému pre váš dizajn stránky. Téma závisí od vášho biznisu – čo ponúkate. Je zrejmé, že ak ste sa pre tvorbu web stránok rozhodli, chcete sa dostať do povedomia ľudí, zviditeľniť sa a tým zvýšiť vaše predajte.

Na internete nájdete mnoho rôznych tém, niektoré sú zdarma, niektoré sú platené. Ak chcete mať skutočne originálny dizajn a tému šitú na mieru, na toto je potrebné osloviť grafika a programátora.

Softvér

Tvorba web stránok ako aj každá iná PC práca je jednoduchšia s pomocou rôznych softvérov a programov, ktoré sú nastavené tak, že kopec vašej práce zautomatizujú alebo ponúkajú krok po kroku návod, ako sa k želanému úkonu dostanete. Môžete teda použiť niektorý z grafických softvérov na rozloženie stránky. Toto vám tiež umožní rôzne funkcie a widgety posúvať, zväčšovať/zmenšovať, pridávať/odoberať presne podľa vašich predstáv. Zároveň tak budete mať náhľad stránky ešte predtým ako ju spustíte online pre verejnosť.

Posledné úpravy a detaily

Nezabudnite pri tvorbe web stránok myslieť aj na textové pole a navigačný panel. Tvorba web stránok si vyžaduje dôsledné naplánovanie, myslite na základné kontaktné údaje a užitočné nástroje „domov“ alebo „komentáre“, a pod.

tvorba web stránok

Urobte si návrh ešte pred realizáciou

Ak máte toto za sebou, dobré je vytvoriť si stránku v HTML verzii a spraviť si zálohu. Ďalej si vytvorte štýl stránky v CSS.

Tvorba web stránok zahrňuje niekoľko dôležitých skratiek a názvov, ktoré by ste si mali naštudovať pred alebo počas tvorby web stránok. Existujú aj rôzne kurzy a školenia pre začiatočníkov, ktoré vás zas posunú o krok vpred.

Zanechať odpoveď