Údržba a servis gastro zariadení

Servis a opravy gastro zariadení v rámci servisných služieb vykonáva na celom území našej republiky množstvo servisných organizácií.  Stačí na ich webovej stránke vyplniť kontaktný formulár alebo im zavolať a ich zamestnanci prídu opraviť poškodené gastro zariadenie rýchlo a efektívne. Mnohí podnikatelia v gastronomickom odvetví ale majú podpísané dlhodobé zmluvy o záručnej a pozáručnej starostlivosti o ich zariadenia. Servis gastro prevádzok má svoje pravidlá aj zákonné predpisy súvisiace s hygienou prípravy a servírovania jedál. Je dôležité mať detailný prehľad o tom, čo je nutné a potrebné vedieť o servisnej údržbe a prevádzkovaní pestrej škály varných technológií a prístrojov v stravovacích zariadeniach.

Servis gastro
Kvalitný servis gastro zariadení vyžaduje pripravenosť

Servis gastro zariadení 

    Profesionálne kuchynské spotrebiče, ktoré sú určené do gastro zariadení, sa výrazne líšia od tých domácich. Pripravuje sa s ich pomocou denne veľké množstvo jedál. Sú často vyrobené z kvalitného nerezového materiálu. Súčasťou dnešnej modernej profi kuchyne sú  aj špičkové  komponenty, akými sú napríklad riadiace jednotky či ohrevné a varné systémy.  

    Aby tieto profi gastro spotrebiče spoľahlivo fungovali bez problémov, je potrebné  zabezpečiť odbornú servisnú prehliadku resp. údržbu v pravidelných časových intervaloch. Takéto úkony by mala vykonávať autorizovaná servisná organizácia aj prostredníctvom: 

  • vyškolených servisných technikov s potrebnými certifikátmi a oprávneniami, 
  • poskytovaním plnej záručnej a pozáručnej starostlivosti aj v prípade zariadení zakúpených od iných distribútorov, 
  • organizovaním školení o používaní a údržbe zariadení vykonávaných priamo  v priestoroch zákazníka a  
  • pre zabezpečenie rýchleho a komplexného servisu je každému zákazníkovi pridelený servisný konzultant, ktorý sa plne postará o starostlivú realizáciu každej servisnej požiadavky. 
Servis gastro
Servis gastro zariadení predlžuje ich životnosť

Zásady hygieny a starostlivo naplánovaný servis 

    Špecifickosť stravovacích zariadení a ich účel často tvoria celý systém, ktorý si vyžaduje zručnosti personálu na jeho prevádzkovanie a ovládanie. Komerčná gastro prevádzka,  ktorá je správne riadená a jej servis a údržba sú riadne naplánovaná, sa potom aj ľahšie udržuje v čistote. Čistota kuchyne sa dá výrazne zvýšiť, ak je dispozičné riešenie profi kuchyne navrhnuté odborníkom v tejto oblasti. Hygiena prípravy a podávania jedál je tou najdôležitejšou súčasťou akejkoľvek  gastronomickej prevádzky.  

Zanechať odpoveď