Venujte pozornosť výberu správnej veľkosti topánok

Vybrať si ideálne topánky nie je vždy jednoduché, najmä ak zvážime, čo všetko by mali spĺňať – od správnej veľkosti topánok, ktorá nám dokonale sadne na chodidlo, až po maximálnu kvalitu a pohodlie či dokonalý dizajn a štýl. Dokonalé topánky nám jednoducho musia vyhovovať v mnohých smeroch a práve určovanie správnej veľkosti nám môže často spôsobovať problémy. Určite ste sa už stretli so situáciou, že aj keď nosíte bežne napríklad obuv veľkosti 39, nie vždy sa tohto čísla môžete stopercentne pridŕžať a niekedy vám dokonalejšie sadnú na nohu aj topánky veľkosti 40. Je to bežný problém, pretože označenie veľkosti obuvi záleží aj od konkrétneho výrobcu (v niektorých krajinách používajú dokonca aj rozdielny spôsob merania veľkosti). Určenie správnej veľkosti topánok sa teda odvíja od viacerých faktorov, napr. aj od samotného strihu či typu obuvi.

veľkosti topánok

Veľkosti topánok – niekomu sedia všeobecné rozmery, iní potrebujú špeciálne

Ako si vyberať správne veľkosti topánok alebo v čom môže byť skrytý problém?

Zvoliť si dobrú obuv je často náročnejšie ako výber oblečenia či štýlových kabeliek, pretože problémom pri výbere veľkosti obuvi môžu byť rôzne okolnosti, napr. aj rozdielna veľkosť chodidiel, ktorá je bežná, podobne ako iné anatomické danosti, napr. vysoký priehlavok či kladivkové prsty na chodidlách. Všetky tieto faktory majú vplyv na výber veľkosti topánok, podobne ako aj čas kedy obuv skúšame (odporúča sa najmä skúšanie v poobedňajších hodinách, kedy už nohy bývajú mierne opuchnutejšie po celodennom pohybe). Nikdy sa tiež nespoliehajte na obľúbenú vetu obchodníkov, že topánky ešte povolia.

veľkosti topánok

Vždy si vyskúšajte celý pár na obe chodidlá

Výber veľkosti obuvi aj podpätkov

V prípade dám je však dôležitý nielen správny výber veľkosti topánok, ale aj výber správneho podpätku, ktorý má tiež výrazný vplyv na to, ako sa v obuvi cítime. Podpätok je často kľúčovou časťou dámskych topánok a aj pri správne zvolenej veľkosti topánok môže nesprávny podpätok spôsobovať veľké nepohodlie či dokonca bolesti pri chôdzi, preto dbajte nielen na optimálnu výšku, ale aj na správny sklon podpätku, ktorý určuje, na akú časť podpätku sa prenáša váha tela.

Zanechať odpoveď