Vhodne zvolený štrk do akvária vám pomôže zbaviť sa rias

štrk do akvária

Aký štrk do akvária je najvhodejší?

Každý, kto má doma akvárium – či už len ako dekoráciu alebo ako svoje hobby a vášeň, určite chce, aby vyzeralo čo najreprezentatívnejšie, tzn. čisto a zdravo. Prekážkou v dosiahnutí takéhoto efektu môže byť nepríjemnosť, akou sú riasy. Ich vznik v akváriách nie je ničím výnimočným, no je o tom viac nepríjemným. Ak sa aj vy stretávate s týmto problémom, čítajte ďalej a dozviete sa, prečo riasy v akváriách vznikajú a ako sa ich zbaviť pomocou toho, že si vyberiete správny štrk do akvária.

Prečo riasy v akváriách vznikajú?

Najčastejšími faktormi, prečo sa riasy v akváriách objavujú, je veľké množstvo rybičiek. Sami o sebe nie sú nijak „škodlivé“, avšak vznik rias podporuje ich kŕmenie. Čím viac rybičiek, tým viac potravy a tým väčšie riziko, že sa riasy objavia aj vo vašom akváriu.
Ďalšími podnetmi pre ich vznik môže byť napr. prehrievanie akvária. Síce ryby i rastliny v ňom potrebujú istý ohrev vody, mnohokrát sa stretávam s tým, že ľudia jednoducho nevedia odhadnúť teplotu, ktorá je pre ich akváriový ekosystém optimálna.
Menej známym dôvodom, prečo riasy v akváriách vznikajú je aj to, že v akváriu jednoducho nie je dostatok rôznych rastlín, ktoré by podporovali správne fungovanie tohto ekosystému.

Ako sa ich čo najúčinnejšie zbaviť?

Všetky tieto problémy sa však dajú odstrániť – znížiť množstvo rýb, neprekrmovať ich, nastaviť ohrev vody na správnu teplotu, zasadiť do akvária primerané množstvo rastlín. Riziko, že sa vám vo vašom akváriu objavia nechcené riasy však môžete znížiť ešte jednou vecou. Tým, že ako substrát použijete vhodný štrk do akvária. Aký to je? Z mojich skúseností jednoznačne prírodný štrk do akvária, ktorý je vyrobený z horniny s názvom zeolit.

štrk do akvária

Pri probléme s premnožením rias, resp. ako jeho prevencia sa odporúča zeolitový štrk do akvária

Zeolitový štrk do akvária

Zeolitový štrk do akvária totižto okrem množstva iných pozitívnych účinkov pôsobí aj tak, že zabraňuje tvorbe rias v uzavretých nádržiach. Ak to skombinujete aj so správnym výberom rybičiek, ktoré sú špeciálne určené pre kynoženie rias, o pozitívny výsledok máte zaručene postarané a budete sa tak môcť popýšiť nádherným a čistým akváriom bez zbytočných rias.

Zanechať odpoveď