Vložky do topánok majú aj preventívnu funkciu

Mnohí priaznivci prirodzenej rýchlej chôdze, turistiky alebo rekreačného behu si možno myslia, že akékoľvek vložky do ich obuvi nepotrebujú. Budú určite argumentovať tým, že naša noha nie je stavaná na to, aby bola niečím vypodložená, že správnym cvičením a chôdzou možno nohu dostať späť do rovnováhy, odstrániť hociktoré jej deformity. Určite majú pravdu v tom, že zdravá noha rozhodne nepotrebuje neprirodzenú podporu v podobe vložky do topánok.

vložky do topánok

Zlepšujte stav svojich nóh. Vložky do topánok sú ideálnym riešením.

Nie všetci máme zdravé chodidlá

Ale čo tí z nás, ktorí už majú výrazné deformity chodidiel, trpia svalovými nerovnováhami, majú jednu nohu kratšiu alebo sú  prípadne po nejakom úraze? Aj tí samozrejme môžu stav svojich nôh zlepšovať správnym preťahovaním a posilňovaním. Chce to samozrejme vytrvalosť, pretože je to  dlhodobý ozdravný proces. Je aj veľa tých, ktorí rovno priznajú, že si na cvičenie čas nenájdu. A k tomu, aby sa ďalej nezhoršoval stav ich kolien, bedier a celkovo celého pohybového aparátu, je pre nich rozhodne lepšie zaobstarať si kvalitné vložky do topánok.

Kvalitné vložky do topánok sú multifunčné

Každá noha je iná a aj vložky do topánok by mali byť robené presne na mieru tak, aby korigovali konkrétne problémy a zabránili ďalšiemu preťažovaniu kĺbov. Kvalitné vložky musia čo najlepšie zabezpečiť podporu chodidlovej klenby, zabrániť vychyľovaniu nôh v obuvi vnútri, zvonka i do rotácií, presne viesť nohy pri pohybe a obmedziť tým riziko úrazov najmä v oblasti nohy, členkov a kolenných kĺbov. K tomu je potrebné stanoviť presne diagnózu a odhaliť, kde sú problémy, ktoré je potrebné odstrániť.

vložky do topánok

Vložky do topánok by mali byť robené presne na mieru.

Bežné vložky do topánok

Vložky sú k dostaniu v niekoľkých druhoch a okrem  iného pomáhajú nositeľovi obuvi riešiť určitý problém. Napríklad s plochou nohou, nadmernou potivosťou, pálením chodidiel, či pocitom príliš studených nôh. Kvalitné vložky do topánok môžu spĺňať niekoľko funkcií. Pôsobia preventívne proti ťažkostiam spôsobených plochou nohou. Môžu byť protišmykové a zabezpečovať pevné obutie v topánkach s vysokým podpätkom. Dôležitá je podpora strednej časti klenby chodidla.

Zanechať odpoveď