Vstavaná vinotéka vám šetrí miesto

Vstavaná vinotéka je jedným zo stále populárnejších spôsobov ako skladovať fľaše s vínom.  Tento typ vinotéky  je navrhnutý tak, aby ušetril miesto vo vašej domácnosti alebo gastronomickej prevádzke. V skutočnosti sa dá umiestniť pod kuchynskú pracovnú dosku, v kuse nábytku či niekde v obývacej izbe. Doslova po dobrej príprave kdekoľvek v dome. Jej inštalácia je vzhľadom na veľkosť   pomerne jednoduchá.    Pri výbere tej správnej vstavanej vinotéky je dôležité zvážiť niekoľko kritérií. Nevhodné umiestnenie totiž môže výrazným spôsobom ovplyvniť cirkuláciu vzduchu. Čerstvý vzduch vstupuje do vinotéky spredu a teplý vzduch sa dostáva von z vinotéky z vrchu a zozadu. Ak je nesprávne umiestnená a zabraňuje to takejto cirkulácii vzduchu, tak automaticky spotrebuje viac elektriny a je hlučnejšia.

Vstavaná vinotéka
Vstavaná vinotéka je naozaj luxusným doplnkom priestoru

Niektoré kritéria výberu vstavanej vinotéky 

    Ako prvý krok je vhodné pred kúpou vstavanej vinotéky dobre poznať jej rôzne možnosti a parametre. Je to obzvlášť dôležité aj preto, aby ste svoju novú vinotéku mohli dlhodobo a bez zbytočných obmedzení čo najlepšie používať. Medzi kľúčové vlastnosti vstavanej vinotéky je možné zaradiť nasledovné faktory: 

  • spotreba elektrickej energie,  
  • vnútorná kapacita a vonkajšie rozmery,  
  • tepelný rozsah chladenia, 
  • systém merania vlhkosti, 
  • hlučnosť prevádzky a   
  • dizajn vstavanej vinotéky
Vstavaná vinotéka
Vstavaná vinotéka do menších priestorov

Funkcie vstavanej vinotéky 

   Často môže byť ťažké vedieť si vybrať vstavanú vinotéku vzhľadom na  rozmanitú a pestrú ponuku na trhu.. Existuje niekoľko typov takýchto vinoték. Mnohé z nich sú navrhnuté tak, aby sa dali umiestniť do kuchynských skriniek. Vďaka tomu sú dokonale integrované do kuchynského priestoru a v prípade potreby úplne skryté s nábytkovým čelom. 

      Ďalším kľúčovým aspektom, ktorý treba zvážiť pri hľadaní perfektnej domácej vinotéky je jej kapacita. Pri vstavaných vinotékach sú rozmery najčastejšie typizované, aby sa dali ľahko prispôsobiť kuchynskému nábytku. Pri výbere konkrétneho modelu sú dôležité aj parametre ako kontrola teploty a vlhkosti, vhodné tónované sklá a UV filter. Ten chráni víno pred nadmerným slnečným žiarením. Police vinotéky by mali byť odolné, schopné neutralizovať vibrácie zariadenia a s možnosťou nastaviť ich výšku. Vhodné LED osvetlenie zaisťuje pohodlie a zabraňuje vystaveniu fliaš intenzívnemu slnečnému žiareniu. 

Zanechať odpoveď