Výber pohovky neunáhlite

pohovky

Rozkladacia pohovka do hosťovskej izby

Pohovka patrí medzi jeden z najviac využívaných kusov nábytku v domácnosti. Preto by ste jej výberu mali venovať podstatne viac času, ako napríklad výberu obývacej steny. Pred výberom dôkladne zvážte vlastnosti, ktoré budete očakávať od pohovky.

Nákup pohovky

Mnoho ľudí v súčasnosti správne volí taktiku nakupovanie nasledovne: najprv si prezrieť ponuku na internete alebo v časopisoch a potom si ju ísť osobne prezrieť a vyskúšať. Nasledovaním tohto postupu sa vám teda nestane, že keď vám pohovku privezú zistíte, že jej odtieň na dennom svetle vyzerá v podstate úplne inak, že sa na nej zle sedí a že ani kvalita tkaniny nie je podľa vašich predstáv.

Keď sa vyberiete do predajne pozrieť si váš vybraný kus, nechajte si poradiť a predstaviť aj podobné pohovky. Naživo môžu aj tie kúsky ktoré ste zavrhli, upútať váš pohľad. Informujte sa o dostupných alternatívach farieb, typov látok alebo aj drevených a kovových častí. Dobré predaje vám budú vedieť spraviť aj vizualizáciu vami nakombinovanej pohovky. Tiež sa informujte o spôsobe prepravy a o opätovnom zostavení pohovky. Tu sa zamerajte na rozmery najmenšieho rozmeru, ktorý porovnajte s šírkou vchodov do domu či bytu.

Pohodlnosť nadovšetko

pohovky

Pohodlné a elegantné rozkladacie pohovky

Práve táto vlastnosť pohovky by mala byť rozhodujúcim kritériom ak sa rozhodnete pre nákup. V predajni sa neváhajte posadiť, rozvaliť a uvelebiť tak, ako by ste to robili doma. Len takto môžete zistiť, či vám tento typ pohovky sedí. Pokiaľ sa vám typ páči ale sedenie je príliš tvrdé alebo mäkké, informujte sa o možnostiach náhrady výplne sedacích a opieracích matracov. Nezabudnite, že tieto dva typy matracov nemusia byť rovnaké. Zvyčajne sa na opierky používajú pevnejšie materiály. Skúšajte, či je vám tkanina príjemná na dotyk, či vás nechladí alebo vám nie je nejako inak nepríjemná. Na skúšanie si doprajte dostatok času. Dobré pohovky vydržia v domácnostiach niekoľko rokov až desaťročia a stanú sa dôležitou súčasťou domácnosti.

Zanechať odpoveď