Vyskúšajte brušné tance

brušné tance

Brušné tance majú priaznivý vplyv na vaše telo

Aj vy ste zatúžili patriť medzi ženy, krútiace sa v orientálnom rytme, na ktorých muži nechávajú oči? Brušné tance sú v súčasnosti veľmi vyhľadávaným spôsobom relaxu. Nie je to však iba vlnenie bokmi, či energické trasenie zadkom – ženy naň chodia aby otehotneli, rozhýbali svoj hrudník alebo posilnili srdcovocievny systém. Prihláste sa na brušné tance a zistíte, aké máte stuhnuté svalstvo krčnej chrbtice. Nehovoriac o tom, že výborne posilníte brušné a sedacie svaly a podstatne vám stúpne sebavedomie. Brušný tanec je skvelý spôsob ako sa udržať vo fyzickej a psychickej pohode. Je ideálny hlavne pre ženy, ktoré podstatnú časť dňa presedia pri počítači, no tancovať ho môže prakticky ktokoľvek, keďže výborne uvoľňuje napätie a stres.

Benefity brušných tancov

Nie nadarmo sa orientálne pohyby brucha tešia takej veľkej priazni. Ženám dodávajú úžasný pocit, vďaka ktorému sa cítia príťažlivo a sexi. Brušné tance tiež krásne formujú ženskú postavu, z čoho vlastne pramení ten dobrý pocit z vlastného tela. Čo robí dámam pri brušnom tanci najväčšie problémy? Brucho! Základom totiž je, že ho nesmú sťahovať a musia ho mať uvoľnené. V podstate je to veľmi uvoľňujúci pocit, keď ho nemusíte mať stiahnuté. Pri tanci však neprecvičíte len brucho a chrbát, no zabrať dostanú aj ruky či zadok. Vďaka pravidelnému sťahovaniu a uvoľňovaniu sedacieho svalstva si ho krásne vyformujete. Čo je však ešte dôležitejšie, ladnými pohybmi výborne premasírujete vnútorné ženské orgány a tým sa môžete zbaviť aj bolestivej menštruácie.

Brušné tance

Orientálne tance sú obľúbene najmä medzi budúcimi matkami

Brušné tance a tehotenstvo

Brušné tance sú vhodné pre mladé dievčatá, ženy, ale aj staršie ženy a dokonca aj pre budúce mamičky. Úžasné na ňom je, že si ho môžu užiť ženy, ale aj muži akéhokoľvek veku, či postavy. Brušný tanec, inak nazývaný aj „tanec rodičiek“, napomáha k ľahšiemu pôrodu a po pôrode sa mamičky rýchlejšie vrátia do formy. Výskumy ukazujú, že brušné tance skracujú pôrod a u žien, ktoré ich cvičia, je nižší výskyt cisárskych rezov. Bábätku sa pri tanci dostáva viac kyslíku a živín. Podobne ako pri joge, tak aj pri brušných tancoch sa svaly naťahujú, zlepšuje sa ohybnosť a celkové držanie tela. To môže pomôcť pri zmierňovaní problémov s chrbticou v tehotenstve – hlavne v posledných mesiacoch. Brušné tance oceníte aj po pôrode – pomôžu vám spevniť ochabnuté svalstvo vášho bruška.

Zanechať odpoveď