Máte stuhnuté svaly? Vyskúšajte masážny valec

Masážny  valec je považovaný za  ideálnu fitness pomôcku, ktorá je  určená hlavne  pre tzv. auto masáž a niektoré druhy špeciálnych tréningov. Mala by mať pevné miesto v každom rehabilitačnom a regeneračnom cvičebnom pláne. Penový masážny valec pomáha zvýšiť elasticitu svalov, rozsah pohybov, a tým aj celú biomechaniku tela pre  športový výkon či bežné každodenné pohyby a aktivity. Rôzne typy masážnych valcov sa používajú  pre správnu rehabilitáciu, prípravu na tréning a lepšiu regeneráciu aj po namáhavejšej športovej alebo inej činnosti. Potrebujete si občas alebo aj pravidelnejšie sami bez maséra uvoľniť svoje stuhnuté svalstvo? Skúste si sami masážny penový valec

Takto vyzerá najčastejšie masážny roller

Masážny valec ako fitness pomôcka

Penový masážny valec je fitness pomôckou, ktorá vám rozhýbe a uvoľní svaly pred cvičením. Táto jednoduchá pomôcka je taktiež vhodným prostriedkom  na regeneráciu po tréningu. Prečo sú vlastne takéto masáže tak dôležité a ako vám  môže táto užitočná pomôcka pomôcť a prospieť? Stretli ste sa už s pojmom fasciálne tkanivo?

Masážne valce môžu mať rôzne podoby

Fasciálne spojivové tkanivo

Tento typ tkaniva vytvára v našom organizme akúsi pevnú a zároveň pružnú sieť spájajúcu všetky jeho časti do fungujúceho celku. Fasciálne spojové tkanivo je dôležitým podporným mechanizmom nášho tela. Je tvorené hlavne kolagénovými a elastínovými vláknami obaľujúcimi jednotlivé svaly aj vnútorné orgány. Touto trojrozmernou „pavučinou“ sú spojené všetky svaly na ľudskom tele. Môžeme si ju predstaviť aj ako super jemne vláknitú vrstvu, podobnú bielej blane pod kôrou pomaranča.

 Masážny valec ako spôsob automasáže

Nie je tomu až tak dávno, kedy boli fascie považované v medicíne za bezvýznamnú časť ľudského organizmu, ale to už našťastie neplatí. Dnes nielen odborníci si dobre uvedomujú, že fasciálne tkanivo je  plné nervových zakončení, ktoré môžu byť zdrojom bolesti a ovplyvňujú držanie nášho tela. A práve tu nachádza svoje uplatnenie auto masáž a masážny valec.  Aktívni  zástancovia  tejto auto masážnej metódy a rôznych aplikácií masážneho valca hovoria, že to má účinok nielen na naše fyzické ale aj na psychické zdravie.

Zanechať odpoveď