Vzduchovky Gamo – niečo z histórie

Zatiaľ čo niekto možno nebude vedieť rozoznať na prvý pohľad airsoftovú vzduchovú zbraň od pravej, postačí jedno držanie zbrane a je to jasné. To však neznamená, že vzduchovky nie sú schopné poskytnúť správny tréning, súťaž, lov malých zvierat či inú rekreačnú streľbu. Vzduchové pušky existujú takmer tak dlho ako zbrane na pušný prach, pýšiace sa niekoľkými výhodami oproti skutočným strelným zbraniam. Sú to napr. streľba počas dažďa a mokrého počasia a miera znovu nabíjania. Vzduchovky sa objavili mnohokrát v histórii napr. aj počas expedície Louisa a Clarka. Dnes sa dokonca používajú aj v olympijských súťažiach. Vzduchovky Gamo sa začali predávať koncom 50-tych rokov v Španielsku. Gamo sa rýchlo stalo jedným z najväčších výrobcov vzduchových pušiek na svete a boli známy ako „El Gamo“.

Španielska firma ktorá sa presídlila do Anglicka

Prvé vzduchovky Gamo a ostatné príslušenstvo

Gamo začal vyrábal vysoko poháňané zbrane viac než len pelety, ktoré boli zvyčajne považované za detské hračky. V roku 1961 začal Gamo plne vyrábať nie len vzduchové pušky ale aj vzduchové pištole, strelivo, aj ostatné príslušenstvo, ako puškohľady a rukoväte. Vzduchovky Gamo sa rýchlo rozrástli nie len v Španielsku ale aj v celej Európe, čím sa v 70-tych rokoch Gamo stal najväčším výrobcom vzduchových zbraní na kontinente.

Vzduchovky Gamo existovali v tejto dobe v dvoch samostatných formách: „Marksman“ .22 vzduchová puška, ktorá mala teleskopickú optickú šošovku a „Paratrooper“, ktorá držala zásobník a nabíjací mechanizmus pre streľbu. V roku 1986 sa spoločnosti Gamo podarilo získať logo a iniciály spoločnosti Birmingham Small Arms Company po tom, ako bola akcionármi vyhlásená likvidácia tejto spoločnosti. Vzduchovky Gamo sa začali vyrábať na britskej pôde spoločnosťou Gamo pod novým názvom BSA Guns Limited v Birminghame.

Toto je nový druh zbrane s názvom a technológiou Šepot

Gamo dnes

Len minulý rok vyvinula spoločnosť Gamo nový typ technológie pre svoju líniu vzduchových zbraní. Tri modely – Šepot, Tieň a Lovec – obsahujú nehybný plyn namiesto stlačeného plynu, takže pružinové zariadenie je nahradené ľahkým tavným uzáverom. Toto má za následok zníženie spätného rázu ako aj nižšiu hmotnosť. Dnes sú vzduchovky Gamo v desiatkach rôznych formách. Ich vlastným najobľúbenejším produktom je Socom 1100, vzduchová pištoľ, ktorá môže byť vybavená mnohými funkciami, ktoré dokážu vypáliť pelety pri dvojnásobnej rýchlosti zvuku.

Zanechať odpoveď