Záhradné lehátka – dávate prednosť drevu?

Každý kto z nás kto má záhradu alebo rád trávi víkendy na vidieckej chalupe či chate vie z vlastnej skúsenosti, aký je príjemný a potrebný odpočinok v záhrade po dlhom a únavnom dni, hoci aj na záhradnom lehátku. Potom už len stačí si vziať pohár svojho obľúbeného nápoja do ruky, prípadne siahnuť po nejakej knihe obľúbeného autora, schovať sa pod slnečník alebo byť hoci aj priamo na slnku a odpočívať. Nie je však lehátko ako lehátko. Záhradné lehátka sa v dnešnej dobe vyrábajú z rôznych konštrukčných materiálov. To aj preto, aby si každý mohol nájsť pre seba tú najlepšiu typovú variantu lehátka.

záhradné lehátka

Oddychujte štýlovo!

O záhradné lehátka sa treba občas aj postarať

Hlavným účelom lehátka je hlavne to, aby nám vhodným spôsobom  poslúžilo k nášmu odpočinku a načerpaniu vitálnej energie. Dôležitý je samozrejme aj konštrukčný materiál, ktorý by mal spĺňať niekoľko základných požiadaviek. Preto je dôležité pred kúpou akéhokoľvek záhradného nábytku zamyslieť sa aj  nad tým, ako často bude v priebehu roku využívaný. Či na akom mieste bude a ako zodpovedne sa o nábytok dokážeme priebežne starať. …a nakoniec aj koľko finančných prostriedkov máme k dispozícii. V dnešnej dobe sa najviac používa na výrobu záhradných lehátok klasické drevo, ratan, kov alebo bambus.

záhradné lehátka

Lehátko tak trochu inak…

Drevené záhradné lehátka

Drevené záhradné lehátka sú prednostnou voľbou každého, kto má rád prírodné materiály. Takéto lehátko sa totiž hodí všade a jednoducho zapadne do exteriéru záhrady. Je možné ho umiestniť aj na väčšiu záhradnú plochu alebo pod drevenú pergolu. Vyrábajú sa klasicky hlavne z borovice alebo smreku. Obstarávacia cena nie je príliš vysoká. Avšak odráža sa to v ich odolnosti voči vonkajším poveternostným vplyvom a životnosti.Tiež netreba zabúdať na to, že každé drevo potrebuje pravidelnú starostlivosť. Malo by byť  stále pekné a nezničilo sa nám po niekoľkých sezónach. Preto je dobré zvážiť kúpu dreveného záhradného  lehátka naozaj dobre a uistiť sa, či sa záhradnému nábytku budete môcť venovať tak, ako potrebuje.

 

 

Zanechať odpoveď