Záhradný nábytok je v záhrade nutnosť

Mať záhradu bez záhradného nábytku, je ako mať kvetináč, no žiadny kvet v ňom. Záhradný nábytok dodá vašej záhrade štýl, eleganciu a ten úžasný pocit domova. Veď viete si predstaviť terasu bez stola či stoličiek? Asi ťažko! Kde by ste v lete s priateľmi posedávali pri pohári dobrého vínka? Kvalitný jedálenský set na terase je skutočne na nezaplatenie. Hlavne teraz, keď už všetci netrpezlivo čakáme na prvé jarné lúče, aby sme mohli svoj voľný čas po náročnom dni v práci tráviť v záhrade. Či už pri čítaní obľúbenej knihy na pohodlnom lehátku alebo pri obyčajnom leňošení na záhradnej hojdačke. Výber záhradného nábytku je v dnešnej dobe veľmi široký a vy si môžete vybrať z nekonečného množstva farieb, materiálov a štýlov.

záhradný nábytok

Letná pohoda v záhrade

Ako si vybrať ten pravý?

Výber záhradného zariadenia nie je žiadna veda a vy nepotrebujete mať titul pred aj za menom, aby ste to zvládli. V prvom rade si treba určiť financie, ktoré ste ochotní za záhradný nábytok dať. Netreba naň minúť celý majetok, no ani kupovať ten najlacnejší sa v skutočnosti neopláca. Zvoľte teda zlatú strednú cestu. Najprv sa rozhodnite, aký materiál je pre vás ten pravý. Najpredávanejší je nábytok z dreveného masívu, no pri ňom si treba uvedomiť, že potrebuje zvýšenú starostlivosť.

Po pár rokoch je potrebné záhradný nábytok prebrúsiť a znovu nalakovať alebo naolejovať. Je to nevyhnutné hlavne preto, že sa jedná o exteriérový nábytok a ten rýchlo podlieha poveternostným vplyvom. Ak si na drevo netrúfate, možno vás osloví kovový záhradný nábytok, ale ten po čase podlieha korózii a tiež je potrebné prebrúsenie a následné maľovanie. Kovový nábytok má ale svoje čaro a je veľmi obľúbený aj u vyznávačov vintage štýlu. Ak ale hľadáte nábytok do záhrady, ktorý vyžaduje minimálnu údržbu, no pritom je odolný a vydrží dlho, voľte umelý ratan. Má silné a pružné vlákna, vďaka ktorým je naozaj pevný. Obrovskou výhodou je, že je stálofarebný – na slnku ani časom nevybledne a uchová si svoju farbu.

záhradný nábytok

Záhradný nábytok

Aký záhradný nábytok poznáme

Medzi záhradný nábytok môžeme zaradiť napríklad jedálenský set (stôl so stoličkami) alebo záhradnú sedaciu súpravu – využitie nájdu tak v záhrade, ako aj na terase. Okrem toho aj záhradná hojdačka, závesné alebo polohovateľné kreslo a nemôžeme zabudnúť na klasiku v podobe drevenej záhradnej lavičky. Každý takýto kúsok nábytku vám v záhrade vyčarí kus domova a teplé dni strávené v záhrade si budete naplno užívať.

 

Zanechať odpoveď