Zanzibar a životný štýl Hakuna Matata

Ak patríte k tým, ktorí toto leto ešte neboli na dovolenke, či už z dôvodu pracovnej vyťaženosti, alebo jednoducho preto, lebo ste sa stále nerozhodli a taktiež nezhodli s vašou polovičkou na konkrétnom mieste, máme pre vás tip. Čo by ste povedali na dovolenku, kde je prenádherne, kde sú  nádherné biele pieskové pláže, tyrkysové more a bohatý podmorský svet? Potom máte vybrané, dovolenka Zanzibar bude pre vás to pravé. Stačí si kúpiť letenky, zbaliť cestovný kufor a hurá na dovolenku . Čaká vás množstvo oddychu ale aj zážitkov, kde spoznáte ako tam funguje život a ich životný štýl, známy ako Hakuna Matata, čo v preklade znamená  „žiadny problém“.

Zanzibar

Romantická večera pri západe slnka

Niečo málo o krajine Zanzibar

Viete o tom, že na Zanzibare žijú väčšinou moslimovia? Je tam veľká chudoba, domáci žijú z cestovného ruchu a rybolovu. Od roku 1964 je Zanzibar súčasťou Tanzánie. Hlavným mestom Zanzibaru je Stone Town, ktroré je známe temnou históriou. Kedysi mesto slúžilo na väznenie otrokov. Miesta, kde boli otroci väznení, sú sprístupnené turistom.  Medzi ich hlavné produkty, ktoré sú vyvážané z krajiny sú koreniny – klinček, škorica, muškátový oriešok, zázvor, koriander, či vanilka. U väčšiny domácich nie je nič neobvyklé, že nemajú elektrinu, všade chodia pešo, alebo na bicykli. Bežne spávajú na zemi  a tovar na trhu si návzajom vymieňajú, neplatia peniazmi. Turistov vidia ako boháčov, ktorí majú veľké množstvo peňazí a pri nákupoch sa z nich snažia vytiahnuť čo najviac peňazí. Krajina je známa ako rodisko slávneho speváka Fredyho Mercuryho a v prípade, že sa rozhodnete danú krajinu navštíviť, určite nevynechajte Spice Tour, čo je farma korenia. Uvidíte ako tam pestujú rôzne koreniny a ovocie ako ananás, mango, kokosy, či banány. Banány tam sú maličké, no zato neskutočne výborné a neporovnateľné s tými, čo predávajú u nás. To preto , lebo tam dozrievajú na slnku.

Aj v takomto rezorte sa môžte ocitnúť pri návšteve Zanzibaru

Čo treba pred návštevou krajiny Zanzibar urobiť?

Na záver pár veľmi dôležitých rád, ktoré je určite potrebné si vziať k srdcu. Potrebujte mať platný cestovný pas a medzinárodný očkovací preukaz, v ktorom musíte mať potvrdenie o očkovaní proti žltej zimnici. Bez očkovania vás do krajiny nepustia. Počas pobytu je vhodné brať antimalariká, ako Malaron, či Lariam.

Zanechať odpoveď