Ako si zariadiť moderné podkrovné bývanie?

Bývanie

Bývanie v podkroví má svoje čaro

Byty v podkroví často patria k obľúbeným a finančne dostupným riešeniam dnešnej doby, keď práve skrytý potenciál podkrovných priestorov je jednou z možností ako získať samostatné bývanie alebo rozšírenie obytnej plochy a tým aj priestor navyše. Najbežnejšie získame podkrovný obytný priestor rekonštrukciou povalových priestorov starších rodinných domov alebo aj prípadnou nadstavbou bytových domov. Ako si však čo najlepšie poradiť s takouto rozsiahlou premenou starej povaly na moderné a komfortné priestory alebo so zariaďovaním podkrovného bytu? Takéto atypické priestory bývajú veľkou výzvou aj pre profesionálov, preto sa rozhodne oplatí hneď na začiatku osloviť bytového architekta, ktorý vám vypracuje projekt či návrh presne na mieru na základe konkrétneho priestoru, vašich požiadaviek a daných možností.

Komfortné bývanie v podkroví

Aby bývanie v podkroví spĺňalo svoj účel a bolo dostatočne komfortné, nesmieme zabúdať na kvalitnú a správne zvolenú strešnú izoláciu, ktorá zabezpečí primeranú teplotu pre bývanie v zime i v lete, napr. počas letných horúčav sa nebude podkrovný priestor neprimerane prehrievať. Dôležité sú aj okná a ich veľkosť či osadenie v správnej výške (odporúča sa dodržať výšku 100 až 120 cm od podlahy), vďaka čomu získame dostatočný prísun prirodzeného denného svetla aj vzduchu do miestností. Nezabúdajte však ani na kvalitné tieniace prvky, ako sú žalúzie a rolety, ktoré sú nevyhnutnosťou najmä počas slnečných letných dní.

Bývanie

byty v podkroví majú špecifické priestory, ktorým treba prispôsobiť aj nábytok

Podkrovné bývanie si žiada nábytok na mieru

Ak si budujete svoje podkrovné bývanie, tak ďalším krokom, s ktorým sa je potrebné popasovať, je samotné zariaďovanie a výber vhodného nábytku. Vhodný je najmä nábytok vyrobený na mieru, ktorý sem dokonale zapadne aj napriek zníženým šikmým stropom alebo aj flexibilný a veľmi variabilný nábytok, ktorý si dokážete vyskladať podľa potreby (napr. rôzne regály, komody, mobilné pojazdné kontajnery). No i napriek väčšej náročnosti, ktorú si vyžaduje zariadenie podkrovného priestoru, má práve takéto bývanie stále svoje osobité čaro a pôvab.

Zanechať odpoveď