Zverte čistenie fasád do rúk skutočným profesionálom

Znečistená fasáda potrápi nejedného majiteľa rodinného domu. Nová fasádna omietka nie je veru lacná záležitosť a tak, ak sa o pár rokov na nej začnú usádzať nečistoty, či dokonca plesne a riasy, majitelia majú hlavu v smútku. Preto je dobré, ak na čistenie fasád myslíte v predstihu. Základom je vybrať si kvalitnú firmu, ktorá bude presne vedieť, akú starostlivosť si vaša fasáda vyžaduje. Podľa čoho si však firmu vybrať a ako si overiť, či ide naozaj o profesionálov?

čistenie fasád

Bezplatná ukážka a cenová ponuka

Najľahšou cestou, ako si overiť kvalitu firmy zameranej na čistenie fasád, je vypýtať si ukážku ich práce. Niektoré firmy vám pravdepodobne zašlú sériu fotografií „pred“ a „po“, no naozaj skúsené firmy vám ponúknu bezplatnú ukážku čistenia priamo na vašej fasáde. Väčšinou to prebieha tak, že si s firmou dohodnete termín, kedy prídu k vám domov a na kúsku vašej fasády vám ukážu, ako by vyzeral finálny výsledok. Takto si viete jednoducho a bez akejkoľvek počiatočnej investície vyskúšať, ktorá firma ponúka najkvalitnejšie služby. Odporúčame vám, aby ste si rovno počas tejto bezplatnej ukážky vypýtali aj cenovú ponuku a následne, keď si vyberiete svojho „favorita“, stačí si už len dohodnúť termín vyčistenia celej fasády.

cistenie fasad

Zaujímajte sa o detaily

Ak zvažujete čistenie fasád, pravdepodobne vám na vzhľade vášho domu i celého exteriéru naozaj záleží. Máte krásnu a upravenú záhradu, na ktorú ste skutočne pyšný? Potom by vás mali zaujímať aj také detaily, ako napr. čo sa stane so znečistenou vodou, ktorá sa pri čistení fasády zaručene vyprodukuje vo väčšom množstve. Určite by ste nechceli, aby takáto voda odtiekla priamo do vašej záhrady. Pýtajte sa firiem, ako nakladajú so znečistenou vodou. Ideálnym riešením je, ak pozdĺž fasády umiestnia záchytnú vaňu, do ktorej bude špinavá voda odtekať. Následne by mali túto vaňu odsať a špinavú vodu zlikvidovať.

Ak teda plánujete čistenie fasád, potom by vám tieto kroky mali pomôcť pri výbere tej správnej firmy, ktorá sa o vašu fasádu profesionálne postará.

Zanechať odpoveď